Економічна наука ЗВО «ПДУ» у формуванні регіональної бізнес-екосистеми

Відбулася презентація грантового проєкту: «Сприяння економічному зростанню в Кам’янець-Подільській громаді». Проєкт  фінансується коштом Європейського Союзу (ЄС) в рамках програми «Мери за економічне зростання».

Захід об’єднав різні сфери підприємницької діяльності, які представлені у нашій громаді: від аграрного бізнесу до креативних індустрій.

Представники Закладу вищої освіти «Подільський державний університет», які є активістами ГО «Інститут соціально-економічних регіональних досліджень», розуміючи всю важливість безперервності зв’язків між наукою та практикою, роблять свій внесок у формування регіональної бізнес-екосистеми та імплементації наукових результатів.

Головне завдання Проєкту — підтримка малого та середнього бізнесу, зокрема креативних галузей, туризму, виробництва і переробки сільськогосподарської продукції. Для цього передбачено створення Агенції з розвитку місцевої економіки та бізнесу, а також ряд інших активностей, які сприятимуть обміну досвідом з країнами ЄС та вивченню кращих практик в Україні. Це стане доступним для представників місцевого бізнесу!

В результаті проведених консультацій із підприємцями було зроблено поточний зріз ситуації в Кам’янець-Подільській громаді з метою визначення проблем та точок зростання. Всі учасники прийшли до спільного висновку, що створення Агенції є надзвичайно актуальною та повністю відображає запити підприємницького середовища в умовах існуючих військових та соціально-економічних викликів.

Приємно, відзначити, що значна частина відомих представників бізнесу, які приймали участь в обговореннях та прагнуть розширення горизонтів діяльності, є колишніми випускниками нашого університету.

Бажаємо подальших успішних кроків у реалізації проєкту та посилення перспектив розвитку нашої громади!

Алла ПЕЧЕНЮК, кандидатка економічних наук, доцент, ННІБФ,

Голова ГО «Інститут соціально-економічних регіональних досліджень»