Громадська організація «Інститут соціально-економічних регіональних досліджень»

Головною метою ГО "Інститут соціально-економічних регіональних досліджень" є сприяння сталому соціально-економічному регіональному розвитку та задоволенню суспільних потреб членів об'єднання та інших громадян.

Основними напрямами діяльності Організації є:

•  організація соціально-економічного моніторингу розвитку регіонів, оцінка ризиків, оприлюднення результатів, розробка аналітичних звітів та прогнозів;
  •  сприяння формуванню нового типу світогляду та економічного мислення громадян, згідно засад сталого розвитку, просвітницька діяльність;
  •  обмін досвідом у сферах економіки, соціального захисту, екології, науки, туризму, освіти, агропромислового виробництва;
  •  розробка проектів в сфері охорони природно-заповідного та історико-культурного фондів, сприяння їх реалізації та залучення економічних активів для розвитку регіонів;
  •  сприяння удосконаленню законодавства з питань, пов'язаних з метою Організації;
  •  розробка, обґрунтування та впровадження проектів із сталого економічного розвитку та соціального підприємництва;
  •  сприяння розбудові та розвитку правового, демократичного громадянського суспільства;
  •  залучення наукової спільноти до формування державної та регіональної соціально-економічної, культурно-освітньої, екологічної та аграрної політики, внесення відповідних пропозицій до органів влади, участь у підготовці рішень

Наукові підходи у діяльності  організації

Члени організації використовують у своїй діяльності наукові підходи та власні наукові напрацювання, які стосуються регіонального розвитку, оскільки основу залучених до діяльності організації волонтерів становлять  науково-педагогічні працівники університетів. Саме їх рекомендації та напрацювання стають базисом для подальших кроків та прийняття відповідних рішень. Фахівці організації виступають в якості експертів на різних рівнях управлінської діяльності: від загальнодержавного до місцевого. Організація та її члени є залученими до Координаційної ради та Секторальних груп з розробки системи індикаторів ефективності органів місцевого  самоврядування (Пілотний проект програми USAID та Міністерства розвитку громад та територій України "Децентралізація  приносить кращі результати та ефективність" DOBRE).

Важливе значення у нашій діяльності відіграє міжнародна співпраця з науково-дослідними установами. Зокрема, з міжнародним консорціумом Grassroots Institute (Канада), який займається проблемами сталого розвитку та посилює освітню та наукову компоненту світової аудиторії науковців та студентів шляхом організації освітніх та наукових заходів та видання відповідних рейтингових журналів, які охоплені базами WoS, Scopus та іншими.

Практичні аспекти діяльності організації

Практична робота, спрямована на соціально-економічний регіональний розвиток, є одним із пріоритетних напрямів нашої діяльності. Членами організації надаються консультаційні послуги щодо ефективного ведення господарської діяльності та організаційного розвитку суб'єктів підприємницької діяльності. Значні зусилля спрямовуємо на ефективну взаємодію з органами місцевого самоврядування з питань залучення ресурсів для місцевого регіонального розвитку. Крім того, експертами нашої організації розроблено ряд методичних рекомендацій, які мають практичне спрямування та стосуються питань постановки на облік та вартісної оцінки об'єктів історико-культурної спадщини; оцінки туристичних нематеріальних активів громад: оцінки привабливості соціального підприємництва тощо. Ці матеріали використовуються у практичній діяльності органів місцевої влади, Національного природного парку «Подільські Товтри», Національного історико-архітектурного заповідника «Кам'янець».

Виховна та просвітницька діяльність

Громадська організація «Інститут соціально-економічних регіональних досліджень» приділяє особливу увагу вихованню економічно та соціально свідомої особистості.  Це проявляється у щоденній роботі із студентською молоддю, в організації її навчання та дозвілля. Крім того, організація є регіональною партнеркою Центру "Розвиток корпоративної соціальної відповідальності ", та,  спільно з Фондом ООН у галузі народонаселення та Міністерством молоді та спорту України, в рамках Пакту заради молоді - 2025 реалізує  програми:  «Skills Lab: успішна кар'єра» та «Skills Lab: власна справа», які спрямовані на формування відповідних практичних компетенцій  у молоді.

Ми зацікавлені в стійкому соціально-економічному регіональному розвитку

Значну увагу ми звертаємо на посилення ролі наукової спільноти у прийнятті важливих рішень, які стосуються регіонального розвитку. З цією метою члени організації беруть активну участь у роботі Громадської ради органу місцевого самоврядування (Кам'янець-Подільська міська територіальна громада) та є головами відповідних комісій: бюджетної та комісії з освіти, є членами робочої групи із захисту та збереження каньйону річки Смотрич. Крім того, активісти нашої організації обмінюються практичним та науковим досвідом на різноманітних конференціях, семінарах, які присвячені питанням  сталого розвитку в контексті вирішення соціально-економічних та екологічних проблем.

Інститут соціально-економічних регіональних досліджень запрошує до співпраці наукові організації, університети, науково-педагогічних працівників, представників органів влади та місцевого самоврядування, громадські організації, представників бізнесу, активних громадян, яким близька тема соціально-економічного регіонального розвитку!

Переконані в тому, що лише спільні зусилля науковців, практиків, органів влади та громадськості сприятимуть розбудові соціально орієнтованого суспільства та принесуть позитивні зміни!

Наша адреса:

Проспект Грушевського 62а оф.17, м. Кам'янець-Подільський, Україна,  32300