Види ґрунтів та вимираючі види тварин – актуальні теми «English speaking club PDATU»
Наукова і міжнародна діяльність
Середа, 16 жовтня 2019, 09:39

Минулого тижня відділ міжнародних зв’язків Подільського державного аграрно-технічного університету продовжив співпрацю з волонтером Корпусу Миру в Україні Кларком Х’юзом у частині  організації англомовних дискусійних клубів  «English speaking club».

З метою покращення навиків володіння іноземною мовою професійного спрямування  для науково-педагогічних працівників та студентів університету було проведено навчальне заняття «Agricultural English», тема якого– «Soil structure».

Волонтер з аграрного штату Техас розповів про різні типи ґрунтів на території США, де темна родюча земля активно використовується для вирощування зернових культур. Разом із тим, піщані та глиняні ґрунти, які не вважаються родючими, можна також зустріти в окремих районах країни.  По мірі обговорення нових термінів волонтер говорив про особливості вирощування томатів, які погано дозрівають у піщаних (sand) та глиняних (clay)  ґрунтах (soil). Кларк пояснив, що щільний глиняний ґрунт (dense clay)  перешкоджає аерації (aeration), у той же час піщаний ґрунт (sand) - надто рихлий (loose), щоб утримувати вологу (water). Найбільш оптимальним для вирощування томатів є суглинок (loam) з частиною намулу (silt), до якого варто додавати гумус (humus), оскільки коренева система (roots) даних рослин потребує достатнього рівня вологи (water) та повітря (air).

По закінченню дискусійного англомовного клубу сільськогосподарського спрямування до традиційного «English  speaking club PDATU» долучилися учні 10-11 класів м. Кам’янець-Подільський, де учасники обговорили домашніх улюбленців (pets) та окремі вимираючі види тварин  (indangered species). Родзинкою зустрічі стало оголошення Кларка про приїзд батьків, які завітають до нашого університету вже наступної п’ятниці.

Підготувала
В. Борковська