Григорій Сковорода і світ

3 грудня 2017 року виповнюється 295 років від дня народження українського просвітителя, філософа, поета, педагога Григорія Савича Сковороди.

1 грудня з ініціативи наукової бібліотеки у Подільському державному аграрно-технічному університеті відбувся Круглий стіл «Григорій Сковорода і світ».

Захід відкрив доцент кафедри сільськогосподарських машин і механізованих технологій, заступник декана інженерно-технічного факультету Василь Бурдега.

Із доповіддю «Григорій Сковорода і світ: історико-літературний аспект» виступив доктор філологічних наук, доцент, завідувач кафедри історії, української літератури та компаративістики Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Олег Рарицький.

В обговоренні теми взяли участь: Прокопова О.П., кандидат педагогічних наук, доцент ПДАТУ; Джурбій Т., кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри історії, української літератури та компаративістики КПНУ ім. Івана Огієнка; Михайлик А.О., кандидат історичних наук, доцент ПДАТУ; Чухно Л.А., кандидат педагогічних наук ПДАТУ; Вахняк В.С., кандидат сільськогосподарських наук, доцент ПДАТУ; Пую В.Л., кандидат сільськогосподарських наук, доцент ПДАТУ; В'ячеслав Полятинчук, журналіст, голова міської організації Всеукраїнського товариства «Просвіта»; Едуард Крилов, журналіст.

Підводячи підсумки зустрічі, можна зробити висновки, що Григорій Сковорода близький за духом сучасникам. І це підтверджують його вислови:

• «Хто думає про науку, то й любить її, а хто її любить, той ніколи не перестає вчитися, хоча б зовні він і здавався бездіяльним».
  • «Добрий розум, робить легким будь-який спосіб життя».
  • «З усіх утрат втрата часу найтяжча».
  • «Більше думай і тоді вирішуй».

Круглий стіл підготувала і провела бібліотекар абонементу художньої літератури наукової бібліотеки ПДАТУ Уманець Валентина Федорівна.