Подільський державний аграрно-технічний університет

«У пошуках нешорених сердець…»
Наукова бібліотека
Субота, 04 листопада 2017, 16:34

2.11.2017 р. бібліотечний літературний клуб «Ліра» зустрічав талановитих, чарівних, молодих жінок-поетес Людмилу Веселу та Оксану Почапську.

Людмила Весела працює журналістом районної газети «Дунаєвецький вісник», Оксана Почапська – доцент кафедри журналістики Національного університету імені Івана Огієнка.

З перших хвилин зустрічі, Людмила і Оксана захопили слухачів дружніми усмішками, щирістю, відкритістю у спілкуванні, яскравістю, чаруючою душевністю і часом несподіваністю поетичних образів і при всій відмінності їх поетичної мови, присутні почули єдину відверту сповідь жіночої душі.

У поезіях жіноча душа «…звалища із щоденних справ, турбот і радощів» (О. Почапська); яка пізнає себе і світ: «Я – мале тіненя у зграї вгодованих тіней»; холоне від самотності: «Стояла – як німа – під вікнами… Не кликав…», в той час, коли «Всесвіт весь – в сльозі на твоїх віях»(О. Почапська), але і тоді зболена душа розуміє, що «…для серця це дуже важливо, коли просто віриш» (Л. Весела).

Вірш Оксани Почапської «Я – українка» наповнив атмосферу літературної вітальні гордістю, патріотизмом, великою любов’ю до своєї Батьківщини:

…Я –українка.

В моїх руках – незміренні скарби землі моєї.

Моє жовто-блакитне «Я» дерли надвоє,

Обмежуючи мій простір червоним,

Розчавлюючи моє серце вбивством моїх безсмертних дітей.

…І ставили мене на коліна,

І тисячу разів я підводилась зі словами:

- Я – українка!

Захід підготувала та провела бібліотекар Уманець В.Ф. за сприяння кафедри фізики і загально-технічних дисциплін, кафедри соціально-гуманітарних дисциплін.

Ольга Циганок

1 2 3
×
< >