Слово, що збирає миті життя – у його протяжність
Наукова бібліотека
Середа, 12 червня 2019, 18:28

Цього року відзначаємо 120-річчя видатного письменника, унікальної особистості для світової культури ХХ ст., одного з тих, хто визначив головний напрям розвитку сучасної літератури – Володимира Набокова.

З нагоди ювілею п'ятого червня 2019 р. у Подільському державному аграрно-технічному університеті відбувся захід, присвячений цій події.

Розпочала зустріч бібліотекар НБ ПДАТУ Валентина Уманець, яка в своїй доповіді зупинилася на місці Набокова в скарбниці світової літератури, особливостях його творчої та життєвої долі. Вона докладно розповіла про книги письменника, наявні в читальні вишу, та запропонувала до уваги присутніх невелику експозицію з таких видань.

Далі виступив доктор філологічних наук, професор КПНУ імені Івана Огієнка Олександр Сергійович Волковинський. Високоерудовано і компетентно він розповів про Володимира Набокова як новатора-стиліста, творця особливого художнього світу, письменника гіпнотизуючого, заворожуючого дару. Він захопив аудиторію безпосередньою легкістю розповіді, віртуозним володінням темою, глибокою інформаційною обізнаністю. Так, аудиторії пропонувалося підібрати власні епітети до описів з творів майстра, а потім відкривався варіант самого Набокова. На основі цитування визначалися особливості неповторного стилю письменника.

Втім, сугубо науковий, ледь не математичний аналіз текстів видатного письменника, проведений професором Волковинським, видався цілком зрозумілим та цікавим для аудиторії, яку важко назвати підготовленою.

Науковий інтерес студентів, викладачів і співробітників ПДАТУ, присутніх на зустрічі, викликали також чудові світлини з презентації Олександра Сергійовича, зокрема, фото перших видань творів письменника.

Вшанування 120-ї річниці народження Володимира Володимировича Набокова організували і провели працівники наукової бібліотеки ПДАТУ спільно з кафедрою теоретико-правових і соціально-гуманітарних дисциплін: Валентина Уманець, Діана Кіріка, Ірина Завадська та Артур Михайлик.

Прес-центр ПДАТУ
press@pdatu.edu.ua