Нагорода знайшла героя
Середа, 12 червня 2019, 16:52

Є стандартні фрази, які скоріш викликають іронічну посмішку читача, але в цьому випадку все сталося саме так. Наш співробітник, Анатолій Володимирович Підперигора, відвідав військовий комісаріат через необхідність одержати талони на проїзд, а повернувся на роботу розчулений і з черговою нагородою.

Власне, все починалося ще у квітні 2015 року, коли наш герой був призваний до лав збройних сил України в рамках 4-ї хвилі мобілізації. Півтора місяці підготовки на військовій кафедрі Київського Національного університету ім. Т.Г. Шевченка і замісник командира батареї по роботі з особовим складом направлений до діючих військ в Донецьку область. Далі — с. Новоянісоль, де вперше побачив заклеєні вікна у прифронтовій школі, безпілотники супротивника, одержав зброю і боєприпаси. Звідти потрапив у "курортну зону" (400 метрів до моря!) - с. Новопетрівка за 25 кілометрів від Бердянська. В якості короткого перепочинку — полігон "Широкий лан" під Миколаєвом, а потім Кременівка, Новоселівка перша та друга, Гнутово, Павлопіль — продовжив практичне вивчення "курортної" географії. Звільнився з лав ЗСУ за 16 місяців, у 2016 році і повернувся на рідну кафедру ремонту машин і енергообладнання. Вже тоді мав нагороди: медаль "За оборону Маріуполя" та нагрудний знак "Ветеран війни - учасник бойових дій", потім до них додалася медаль "25 років Збройним Силам України". А ще про одну відзнаку навіть не здогадувався, бо через втрату телефона не одержав повідомлення із військового комісаріату.

Коли ж доля змусила звернутися до військкомату, працівники перевірили посвідчення учасника бойових дій і попросили зачекати. Ось так, через більш ніж три роки, нагорода знайшла героя. Це відзнака президента України "За участь в антитерористичній операції"

Символічно, що це сталося в дні, коли наш університет відзначав свій 100-річний ювілей.

На знімку Анатолій Підперигора зустрічається зі студентами 2стн курсу спеціальності "Агроінженерія", кураторами якого є викладачі кафедри РМіЕО і приймає вітання від колег.

Підготував В.Кроль