Ключем метафори отверзнуті вуста…
Наукова бібліотека
Четвер, 04 квітня 2019, 23:09

Таку назву мав захід, який відбувся 1 квітня 2019 р. у стінах Подільського державного аграрно-технічного університету й присвячений Всесвітньому дню поезії (21 березня).

Насправді поезія відіграє більшу роль у житті кожного нас, ніж видається на перший погляд. У деяких випадках віршовані рядки здатні впливати на людину оминаючи розум, діючи безпосередньо на наше серце, нашу душу. Недарма одною з якостей вірша є ритм, на кшталт людського серцебиття.

Гарна поезія завжди поначається на нашій свідомості, а часто діє навіть на підсвідомість. У ній розлита ідея прекрасного, тому вона більше сприймається прекрасними, чистими душами.

Поезія робить людину кращою.

Такими словами коротко можна визначити зміст виступу бібліотекарки ПДАТУ Валентини Уманець, яка розпочала зустріч. Вона докладно зупинилася на творчості тих поетів, яких прийнято згадувати 2019 року: Волта Вітмена (1819 – 1892), Анни Ахматової (1889 – 1966), Володимира Івасюка (1949 – 1979) та інших. Попри значну відстань у часі і просторі їхню творчість об'єднує високий гуманізм та майстерність слова, зауважила Валентина Федорівна.

Продовжила зустріч Поліна Шулик, поетеса, філолог, професор Національного університету імені Івана Огієнка (м. Кам'янець-Подільський). Вона розповіла про своє бачення поезії в сучасному світі та представила на розсуд публіки декілька власних віршів. Особливу цікавість аудиторії викликав диптих «Стіна плачу» та «Фортечний мур», який авторка присвятила Стіні плачу в Єрусалимі та фортечним мурам рідного Кам'янця-Подільського.

Відразу знайшов спільну мову з аудиторією Олег Мучник, молодий кам'янецький поет, лауреат міського поетичного конкурсу, відзначений дипломом І-го ступеню. У центрі його творчості – класичні поетичні теми: дружба, вірність, кохання, любов до Батьківщини і рідного краю. Пан Олег також не стоїть осторонь морально-етичних тем. Особливо жваво на його вірші відгукнулася присутня на заході студентська молодь.

Маємо надію, година поетичного настрою в нашому університеті залишила приємний присмак у присутніх, змусила задуматись, посміхнутися, по-новому поглянути на світ. Власне, саме це і є головним покликанням поезії..

Ведучий зустрічі – директор наукової бібліотеки ПДАТУ Артур Михайлик.

Наукова бібліотека ПДАТУ