Перша світова війна і Україна: до 100-річчя закінчення збройного конфлікту
Наукова бібліотека
Неділя, 18 листопада 2018, 08:55

Відзначення 100-річчя закінчення Першої світової (Великої, як говорять на Заході) війни не могло пройти повз увагу викладачів кафедри соціально-гуманітарних дисциплін ПДАТУ. 15 листопада 2018 р. доценти кафедри Нестеренко В.А. та Завадська І.М., спільно з науковою бібліотекою університету, організували і провели «круглий стіл» «Перша світова війна і Україна: до 100-річчя закінчення збройного конфлікту». Відбувся захід у читальному залі суспільних наук (1-й корпус) об 1100.

Розпочав засідання директор наукової бібліотеки Михайлик А.О., який у своєму виступі висвітлив перебіг одної з найбільших битв Першої світової, наступальну операцію кайзерівських військ «Міхаель» під час Весняного наступу 1918 р. Після Брестського миру Німеччина позбавилася дилеми ведення війни на два фронти й змогла зняти свої майже 50 дивізій зі Східного фронту та перекинути їх на Західний, отримавши тим самим тимчасову чисельну перевагу над військами Антанти. Ілюстративності виступу надавали слайди та цитування спогадів Ернста Юнгера, німецького офіцера, який брав участь у наступі.

Доцент В.А. Нестеренко зупинився на перебігу військових дій на території України під час війни 1914 – 1918 рр. Саме українські землі в ті часи стали ареною битви між арміями Другого Рейху, Російської та Австро-Угорської імперій. Чудові світлини Кам'янця-Подільського, інших міста та містечок Поділля та Західної України, листівки та агітаційні плакати початку ХХ ст. надали виступу наочності та викликали живий інтерес у присутніх, особливо у студентства.

Доповіді студенток 1-го курсу («Вет. медицина» та «ТВППТ») Ангеліни Дишкант та Варвари Свірідової були присвячені особистості Олексія Брусилова.

Інші учасники засідання, серед яких завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін ПДАТУ, професор М.Д. Попович, доцент І.М. Завадська, працівники наукової бібліотеки В.І. Рудик та Н.В. Юрачковська взяли участь в обговоренні та науковій дискусії.

Тема війни, на жаль, актуальна в Україні. Сподіваємось, завдяки таким заходам наша молодь зрозуміє всю небезпеку збройних конфліктів, краще зрозуміє історію власного народу, прикладе всі зусилля для розбудови мирного майбутнього.