Зустріч із сучасним письменником України
Наукова бібліотека

12 жовтня 2018 р. у музеї Хліба Подільського державного аграрно-технічного університету (70 аудиторія головного корпусу) не було вільних місць. Це не дивно: до нашого університету завітав один із найбільш відомих сучасних письменників України Геннадій Павлович Щипківський.

Так сталося, що у творчому доробку члена Національної спілки письменників України, Заслуженого діяча мистецтв України, Лауреата державної премії ім. Олеся Гончара, Поділля займає особливе місце. Цей край – не лише батьківщина автора. Сюжет багатьох його творів пов'язаний саме з цим регіоном. Зокрема, це один з найпомітніших та найбільш відомих романів Геннадія Щипківського «Товтри», дія усіх чотирьох частин якого відбувається на Поділлі.

Зустріч із Геннадієм Павловичем викликала інтерес не лише в кам'янецьких читачів, але й письменників також. Серед них – давні друзі нашого університету, справжні майстри слова Мар'ян Іванович Красуцький та Іван Петрович Прокоф'єв. Сам Геннадій Павлович під час свого виступу неодноразово звертався до творчості кам'янецьких авторів.

Дуже хвилюючим був виступ автора. Він дещо відійшов від своїх творів і звернув свій погляд на сучасне України та українців. На його думку, позитивні економічні, соціальні та культурні зміни в країні можливі лише за умови об'єднання зусиль всього суспільства. Надзвичайно важливу роль у цьому процесі письменник відводить освітнім закладам, як таким, що формують світогляд молодої людини.

Під час зустрічі діяла виставка-продаж друкованих творів пана Щипківського. Приємно, що громадськість нашого міста виявила до неї неабияку цікавість. Багато книг було придбано присутньою аудиторією.

Закінчилася зустріч спільним фото на згадку біля головного корпусу ПДАТУ.

Прес-центр ПДАТУ