Виховна година до Дня захисника України на факультеті ВМіТТ
100 подій до 100 років

10.10.2018 р. на факультеті ВМіТТ для студентів було проведено виховну годину з нагоди «Дня захисника України».

14 жовтня - день святої Покрови Пресвятої Богородиці. Водночас із Днем українського козацтва наша країна відзначає день захисника України.

Студентами кафедри ветеринарного акушерства, внутрішньої патології та хірургії, разом із кураторами курсів Чухном В.С., Захаровою Т.В., Смоляком В.В. було підготовлено та проведено виховну годину приурочену до Дня захисника України.

У своїх виступах студенти розкрили історію виникнення та традиції свята Покрови Пресвятої Богородиці.

Під час виховної години студентка 1 СТН курсу А.М. Михайліченко доповіла про найбільше та найвидатніше свято «Покрови» за часів козацтва, а Присвяту Богородицю козаки вважали своєю заступницею і покровителькою. Завдяки козацтву виник другий тип ікони – «козацька Покрова». З недавніх пір це свято в Україні відзначають як день українського козацтва.

Студент 1 курсу магістратури, О.О. Лихолат розповів про УПА, яка теж обрала собі свято Покрови за день Зброї, віддавшись під опіку святої Богородиці.

Студентка 4-го курсу Анастасія Мазур у своїй доповіді розкрила релігійну та народну сутність свята Покрови. День Покрови посідає почесне місце серед пошанованих свят на Україні.

Отже, Покрова Пресвятої Богородиці – безумовно значне материнське свято, нагадує кожному про молитовне заступництво Божої матері за людський рід і є храмовим святом багатьох міст і сіл України. Стало добрим звичаєм побувати 14 жовтня на службі Божій, прикрасити домашню ікону Богоматері, згадати родичів та знайомих, які пішли в похід, змушені десь воювати, боронячи Вітчизну і молитися за них.

Сьогодні багато синів та дочок захищають територіальну цілісність і незалежність України, саме тому дане свято наряду з історичними традиціями набуває нового сенсу та значення.

Доповнила доповіді організована тематична книжкова виставка, що додала багато цікавої інформації, завдяки якій студенти мали змогу ознайомитися з історією козацтва, УПА тощо.

Доповіді були досить цікавими, змістовими з тематичним переглядом слайдів.

Прес-центр ПДАТУ