Summer Camp with Claire Manning (Peace Corps Response Volunteer)
П'ятниця, 27 липня 2018, 17:42

У період з 16 по 27 липня 2018 року на базі Подільського державного аграрно-технічного університету функціонував літній англомовний табір – Summer Camp with Claire Manning (Peace Corps Response Volunteer). Головним ініціатором й виконавцем проекту виступила Клер Манніг, Волонтерка Корпусу Миру США, котра наразі здійснює свою волонтерську місію у нашому університеті. Відділ міжнародних зв'язків (Кунцьо Оксана) та кафедра соціально-гуманітарних дисциплін (Ольга Чайковська) з величезним задоволенням долучились до проведення й організації літнього табору.  А невдовзі спільна робота організаторів,  цінний досвід  й креативне мислення Клер дали свої результати.

Два,  неймовірно насичені, тижні швидко промайнули разом з липнем, але залишили яскраві спогади і, щиро сподіваємось, міцні знання.  Слід зазначити, що усе це не було б можливим без небайдужих батьків і діток і, особливо тих, хто зробив  це свято для маленьких пізнайок можливим –  Ірина Гуменюк і Лариса Загнітко; Василь Когут, Вікторія Желіховська та Михайло Дребет;  Володимир Рудь, Людмила Михайлова і Олександр Думанський; Людмила й Віталій Чухно; Любов Савчук та Неоніла Дячук.

Дві групи (по дванадцять діток кожна) мали насичену п'ятиденну програму,  кожен день якої складався з таких трьох основних компонентів як: пізнавальна екскурсія, мотивуюча історія та  творча майстерня.

Тематикою літнього табору стали пізнання світу навколо нас та його захист, а  основним меседжем була демонстрація  значущості небайдужості до довкілля кожної особистості, починаючи з дитинства.

Обидві групи працювали  за однаковим розкладом протягом двох тижнів. Єдиною відмінністю були відвідини ветеринарної  клініки (перша група) та   факультету ветеринарної медицини і технологій у тваринництві (друга група).

Отож наш «дайджест».

День перший

Пізнавальну екскурсію павільйоном кафедри сільськогосподарських машин і механізованих технологій організували її завідувач Володимир Рудь та асистент кафедри Олександр Думанський. А ми читали «The Boy Who Harnessed The Wind» і дізнались, як опанувати вітер й перетворити його енергію з користю для землі та людей. Декоруємо саморобні вітрячки.

День другий

Екскурс у світ квітів та «дерев-старожилів»  здійснила Вікторія Желіховська – голова громадської організації «Чисті Схили», завідувач лабораторії Кам'янець-Подільського ботанічного саду ПДАТУ.  А орнітолог Михайло Дребет – науковець НПП «Подільські Товтри», викладач університетського курсу польової ідентифікації птахів Норвежського університету «BirdID» – поділився власною методою спостереження за птахами. Для споглядання дітки використовували власноруч оздоблені біноклі.

Книга дня «Olivia's Birds: Saving the Gulf» розповіла як багато для збереження популяції птахів може зробити одна маленька, проте небайдужа, дівчинка.

11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

День третій

На екскурсію до приватної  ветеринарної клініки «Vitae Vet» дітей першої групи запросили Віталій Чухно з дружиною Людмилою. А завідувач кафедри нормальної та патологічної морфології і фізіології Любов Савчук організувала екскурсію для дітей другої групи, де  асистент кафедри Неоніла Дячук ознайомила дітлахів із експонатами музеїв факультету.

Із біографічної книги «Rachel Carson and Her Book that Changed the World» ми дізнались про життя видатного біолога й подбали про те, щоб у птахів нашого міста з'явились нові будиночки, виготовивши їх самотужки.

23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

День четвертий

Директор ботанічного саду ПДАТУ Василь Когут  люб'язно демонстрував дітям загадкові тропічні рослини з дивними плодами,  що знаходяться в оранжереї. Декому із юних натуралістів пощастило  найбільше – вони  знайшли насінини рідкісних рослин.

Книга «The Tiny Seed» розповіла про цікаве життя маленької насінинки і тривалий шлях, який їй доводиться долати, щоб вирости великою рослиною. А для того, щоб на власні очі побачити цей шлях розвитку, нами було посаджено квіти у горщечки з безпечного для довкілля матеріалу.

35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

День п'ятий – останній

У дивовижному світі історій Доктора Сюза теж дбають про природу. Лоракс, головний герой його однойменної книги, стає на захист незвичних трюфельних пальм. Ми досхочу реготали і співали під мульт-екранізацію історії та смакували «Truffula Tree Cupcakes».

Інформацію підготувала
Оксана Кунцьо