«Кам’янець-Подільський – тимчасова столиця УНР»
ННІ підвищення кваліфікації та перепідготовки

5  червня викладачі кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Валерій Нестеренко та Ірина Завадська за підтримки співробітників бібліотеки провели для студентів економічного та інженерно-технічного факультетів культурно-освітній захід «Кам'янець-Подільський – тимчасова столиця УНР (червень-листопад 1919р.)». Серед активних учасників Української національно-демократичної революції було чимало випускників Подільської духовної семінарії, яка до 1920 р. розміщувалась у теперішньому  першому корпусі ПДАТУ. Серед них варто особливо відмітити В. Голубовича, В. Приходька, О. Саліковського, Ю. Сіцінського, П. Богацького.

Студенти отримали інформацію про складні та суперечливі суспільно-політичні процеси, що відбувались влітку-восени 1919р. у місті над Смотричем. Було  проаналізовано помилки та прорахунки, які допустили провідники УНР і визначено основні  уроки революції.  Головне з них полягає у тому, що тільки об'єднання громадян нашої держави навколо ідеї української незалежності, припинення різноманітних політичних, міжетнічних, міжконфесійних конфліктів дасть можливість побудувати демократичну та по-справжньому  успішну Україну.

Прес-центр ПДАТУ