День музеїв в ПДАТУ
ННІ підвищення кваліфікації та перепідготовки

Міжнародний день музеїв – щорічне свято музейництва, коли більшість музеїв працюють безкоштовно і радо демонструють свої виставкові зали.

Вперше Міжнародний день музеїв відсвяткували в усьому світі 1977 року, коли 11 генеральна конференція Міжнародної ради музеїв (ICOM) відбулась у Москві та Ленінграді. Тоді ж запропонували й девіз свята:

Музеї - важливий засіб культурного обміну, збагачення культур і розвитку взаєморозуміння, співробітництва й миру між народами.

На честь свята для студентів ПДАТУ викладачами кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Михайликом А.О., Боднар А.М. та Колосюк І.А. було проведено урочисту екскурсію в музей історії університету. Доцент кафедри Артур Михайлик ознайомив присутніх не лише з музеєм університету, але й розповів про розвиток музейної справи в Кам'янці-Подільському.

…1967 р. з iнiцiативи ректора iнституту, професора С.С. Сербiна, старшим викладачем iсторiї КПРС В.П. Ланевським на громадських засадах було створено музей iсторiї Кам'янець-Подільського сільськогосподарського iнституту. Своєю багатою експозицiєю вiн не лише знайомив студентiв з минулим та сьогоденням вищого навчального закладу, а й був важливою ланкою в справi виховання молоді інституту.

У червнi 1991 р. на кафедрi iсторiї, соцiологiї i полiтологiї була затверджена програма організаційно-методичних заходiв розвитку iсторичного краєзнавства в iнститутi. Вона, зокрема, передбачала докорiнну реконструкцiю музею iнституту, яка відбулася влiтку 1993 р. За активної пiдтримки ректора, професора М.I. Самокиша, завідувачем кафедри iсторiї, соцiологiї i полiтологiї М.I. Алєщенком, доцентами О.С. Каденюком, В.Г. Романюком і старшим викладачем Ф.А. Дудуном було реконструйовано музей. Його реконструкції передувала велика науково-пошукова робота, а також підготовка нової концепції. Її суть полягала у відображенні історії навчального закладу з 1919 р., генезису сільськогосподарської освіти та науки на Поділлі.

Зараз в експозиції музею історії ПДАТУ більше 2,5 тис. експонатів, яка постійно поповнюється і відображає не лише історію навчального закладу, але й висвітлює сучасне життя як флагмана аграрної освіти краю.

Прес-центр ПДАТУ