Вдруге відбувся «Науковий пікнік у вишиванці» у ПДАТУ
Новини

31 травня 2018р. у Подільському державному аграрно-технічному університеті уже вдруге відбувся масштабний захід, що поєднав у собі два важливих свята – День науки (20 травня) та День вишиванки (18 травня). Саме тому дане дійство отримало оригінальну назву «Науковий пікнік у вишиванці».

Урочисте дійство відбувалося просто неба, на затишних університетських алеях, де можна було побачити: виставки наукових досягнень університету та виробів народної творчості, демонстрації дослідів та експонатів, проведення майстер-класів, тренінгів, екскурсій, конкурсів, урочистого відзначення кращих науковців університету, фотосесії «Наука ПДАТУ у вишиванках» та святкового концерту.

Розпочав вітальною промовою «Науковий пікнік у вишиванці» ректор Подільського державного аграрно-технічного університету - доктор економічних наук, професор, заслужений працівник сільського господарства Володимир Іванишин.

Усіх привітали зі святом і Почесні гості: заступник голови районної ради – Віктор Єрменчук, вручивши науково-педагогічним працівникам (В. Левицькій, Ю. Павельчуку, Т. Приліпко) грамоти до Дня науки;  генеральний директор ТОВ «Український кристал» - Володимир Юр'єв та у знак достатку та процвітання навчального закладу передав ректору університету запашний коровай;  начальник відділу агропромислового розвитку Кам'янець-Подільської райдержадміністрації – Надія Сузанська.

Демонстрація граничної доступності та унікальних можливостей інноваційних технологій, що відкриваються в повсякденному житті та на виробництві – мета проведення такого свята. На виставці були представлені технічні рішення та сервіс для таких сфер як агроінженерія, зернові технології, насінництво і захист рослин, ветеринарна медицина й переробка продуктів тваринництва, економічна галузь.

У святковому вишиваному вбранні науковці ПДАТУ продемонстрували цінні зразки розроблених інновацій та запропонували алгоритм їх впровадження у відповідній галузі господарства. На святі можна було долучитися до цікавих майстер-класів (із ведення підприємницької діяльності на засадах франчайзингу: кафедра менеджменту, публічного управління та адміністрування; із виготовлення студентами лікарських форм: кафедра мікробіології, фармакології та гігієни тварин; із художнього кування: кафедра ремонту машин та енергообладнання; із топіарного мистецтва: кафедра садівництва, овочівництва і садово-паркового господарства; з підготовки обприскувачів до роботи: кафедра сільськогосподарських машин і механізованих технологій), стати безпосереднім учасником у проведені дослідів чи гри (еко-гра: «Людина і Природа», демонстрація досліду: «Я є те, що я їм»: студенти напряму навчання «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування»), побачити презентовані виставки та експонати («Hand made»: відділ кадрів; «Макет системи освітлення від фотовольтаїчного модуля»: кафедра енергетики та електротехнічних систем в АПК; експонати колекції світового генофонду гречки: науково-дослідний інститут  круп'яних культур; «Паливний насос ДН 21/4 з електроприводом»: Кафедра тракторів, автомобілів та енергетичних засобів) та ін.

Наукова бібліотека університету також долучилася до заходу й представила локацію, що включала у себе:  стенд із демонстрації наукового доробку співробітників університету; виставку матеріалів з історії бібліотеки; галерею світлин «Бібліотека і читач: з минулого в майбутнє». Гості свята могли ознайомитись зі світлинами випускників вузу, які були активними читачами бібліотеки.

Також бібліотекою була представлена література з історії українського народознавства та неймовірна експозиція з народознавства «Вишите сокровення», де були презентовані вишиванки, рушники, ікони, витвори співробітників бібліотеки.

До наукового пікніка долучилися й гості інших навчальних закладів, які мали бажання поділитися своїми здобутками й доробками. Зокрема учениця 6-А класу ЗОШ №8 I-III ступенів Шелудченко Катерина.

«Науковий пікнік у вишиванці» уже другий рік поспіль продемонстрував, що такий захід є цікавим та корисним і дає можливість обміркувати, проаналізувати, розглянути й обговорити усю перспективність наукових задумів та можливість їх застосування й реалізації у навчальному процесі. Нагадаємо, що дане свято й саме у такому форматі в Україні ще не відбувалося!  Висловлюємо щиру подяку ініціатору проведення заходу - завідувачу науково-дослідної частини, доценту Ларисі Загнітко.

Підготувала:
доцент Ольга Прокопова

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55