Експеримент із інкубації яєць
Факультет ВМТТ

18 травня 2018 року студенти 2-стн курсу (ФВМТТ, спеціальність 204 – технології виробництва і переробки продукції тваринництва) завершили експеримент із інкубації яєць курей різних напрямків продуктивності.

У ході експерименту студенти за сприяння доцента Пустової Н.В. здійснювали біологічний контроль інкубації яєць курей: перше овоскопування (просвічування яєць) здійснили на шосту добу розвитку зародків – відібрали незапліднені яйця, друге овоскопування – 10 доба – було виявлено два зародка із відхиленнями у розвитку (загинули), третє просвічування – 18 доба – відібрано завмерлі зародки; на 20 добу розпочався вивід курчат.

За результатами виводу отримано 88% курчат яєчного напрямку продуктивності та 79% декоративних курчат. Експериментально підтверджено вплив генетичних особливостей і умов утримання батьківського поголів'я курей на виводимість за однакових умов інкубації.

Матеріал підготовлено
доцентом Пустовою Н. В.