Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів
Середа, 11 квітня 2018, 16:56

Їх залишилося живими не так вже й багато. І хоча вже пройшло понад 70 років, те, що з ними сталося вони пам'ятають і досі. У світі 11 квітня відзначають як день визволення в'язнів нацистських таборів.

За роки Другої світової війни через табори смерті пройшли понад 20 мільйонів осіб, кожен 7-й в'язень був із України. Для багатьох українців 11 квітня є пам'ятною датою сповненою смутком та надією. У цей день вшановують усіх тих, хто був за колючим дротом катівень та тих, хто навіки залишився там – у безіменних могилах чи печах крематоріїв, і, водночас, тих, кому вдалося вижити.

Всього на території  Німеччини та окупованих нею країн діяло понад 14 тисяч концтаборів. Саме 11 квітня 1945 року американські війська вторглися на територію найбільшого табору «Бухенвальд» та ліквідували його.

Метою відзначення   11 квітня – є збереження пам'яті  про трагічні події Другої світової війни, що забрала життя людей, які загинули у нацистських концтаборах, гетто та місцях примусового тримання.

У Кам'янці-Подільському їх сьогодні вшановували загальноміським мітингом та покладанням квітів у сквері ім. Васильєва.

Міський голова Михайло Сімашкевич висловив слова подяки. Також до слова був запрошений голова міської районної організації борців антифашистського опору (колишніх політичних в'язнів фашистських концтаборів).

Студенти Подільського державного аграрно-технічного університету також взяли участь у мітингу під час якого мали нагоду познайомитись і поспілкуватись із Почесним громадянином Кам'янця́-Поді́льського, полковником у відставці, головою міської ради ветеранів війни, праці та Збройних Сил (від січня 2004 року), учасником бойових дій у Великій Вітчизняній війні, ветераном Збройних Сил В.Є. Андреєвим. Студенти з захопленням слухали його розповіді та задавали питання.

Ми пишаємось тим, що цей пам'ятний День – 11 квітня вся Україна відзначає на державному рівні!

Прес-центр ПДАТУ