Англомовний семінар-тренінг в ПДАТУ
Наукова і міжнародна діяльність

31 березня в Подільському державному аграрно-технічному університеті за організації відділу Міжнародних зв'язків було вперше проведено англомовний семінар-тренінг.  Тема семінару – «Основи подкастів», яка є надзвичайно актуальною натепер у закордонних університетах, як серед студентів, так і серед викладачів, лиш набуває популярності в Україні. Спікером та тренером на нашому заході був – Семір Дзебо, магістр Центрального Європейського університету, Будапешт.

Що ж таке подкаст? З технічного погляду Podcast — цифровий медіа-файл або низка таких файлів, які розповсюджуються інтернетом для відтворення на портативних медіа-програвачах чи персональних комп'ютерах. За змістом вони можуть нагадувати радіо-шоу, звукову виставу, містити інтерв'ю, лекції чи будь-що інше, що належить до усного жанру. Отже, подкаст – є надзвичайно цікавим та доступним засобом розповсюдження будь-якої інформації, як академічної, так і розважальної тематики.

Подкаст регулярно оновлюється відповідно до тематики. Якщо, наприклад, підписатися на подкаст про садівництво, то він буде оновлюватися відповідно до пори року – наприклад, у якому місяці краще сіяти гречку чи як боротися влітку зі шкідниками. Використання подкастів є невід'ємною складовою при вивченні іноземної мови, адже у даному випадку існує постійна можливість слухати носіїв мови.

Семір Дзебо детально розповів про структуру подкастів, їх значущість і продуктивність у розрізі складової освітнього процесу. Адже, ця досить новітня технологія, наприклад, дозволяє лектору створювати лекційний курс у вигляді доступних до завантаження звукових файлів для дистанційного навчання та/або виносити певний матеріал для самостійного опрацювання. Така діяльність не вимагає від студентів проводити безліч часу за читанням книжок і бути прив'язаними до аудиторії, а дозволяє вчитись навіть по дорозі додому, слухаючи аудіо запис на своєму телефоні. За допомогою підписки на певний подкаст, ви можете абсолютно безкоштовно слухати лекції професорів іноземного чи вітчизняного вузу.

Доповідач також поділився власним досвідом запису подкастів та продемонстрував, як створити власний подкаст на практиці. Також, усім присутнім на електронні скриньки було надіслано матеріали презентації та посилання на корисні джерела.

Дякуємо студентам та викладачам, які взяли участь у заході.

Інформацію підготувала
Ірина Гуменюк