Свято Маланки за участю співробітників та студентів ПДАТУ
Новини

Святкові вихідні завершились, утім свята лише починаються! За давніми звичаями у ніч з 13 на 14 січня українці святкують Новий рік, який ще називають «старим» або за «старим стилем». Водночас християни православного обряду у ці дні вшановують мученицю Меланію (померла в 439 р.) та архієпископа Кесарії  Кападокійської Василія Великого (329-379 р.р.). Так, театр-студія «Лінк» на чолі із Валерієм Свередою та Миколою Томайчуком, а також за участю студентів Подільського державного аграрно-технічного університету  вирішили підтримати рідні традиції і відсвяткувати Маланку з театралізованим дійством і щедрівками.

Ось і 13 січня  у місті можна було подивитися, а також взяти участь усім бажаючим в обряді «маланкування» і «водіння кози».

Студенти ПДАТУ переодяглися у традиційні для цього дійства персонажів і повеселили всіх жартами та кумедними сценками. Були тут і цигани, і коза, і Маланка.

Як правило, за українськими звичаями Маланкою був парубок у латаній спідниці, старій хустці, брови й очі підведені сажею, обличчя вибілене крейдою, щічки та вуста фарбовані червоним буряком або калиною. У руках Маланка носила куделю. Вона дуже полюбляла цілуватись зі всіма, хто підвернеться, при цьому обмазувала їх своєю «косметикою». «Козою» ж обирали парубка у вивернутому вовною догори кожусі, роги робили з рогатини, до якої прикріплювали дві дощечки (рот), і пасмо прядива (бороду).

Прихід ряджених був доброю ознакою, тому їх, зазвичай, радо запрошували в оселю, а ще було прийнято веселитися, аби рік був вдалим та щедрим.

Прес-центр ПДАТУ