Виробнича практика студентів економічного факультету ПДАТУ
Економічний факультет

Основною запорукою підготовки висококваліфікованих кадрів з питань обліку та оподаткування суб'єктів господарської діяльності в аграрній сфері є тісна співпраця вищих навчальних закладів та їх структурних підрозділів із сільськогосподарськими підприємствами.

З метою розширення контактів ВУЗу з виробничим сектором району, доценти кафедри обліку та оподаткування Валентина Борковська і Наталія Дуганець разом зі студентами 1-го курсу магістратури спеціальності 071 «Облік та оподаткування» денної форми навчання Дмитром Філіпюком і Олегом Савчуком відвідали сільськогосподарське приватне підприємство фірму «Деметра», що знаходиться в селі Кам'янка, Кам'янець-Подільського району,  Хмельницької області.

Керівник приватного підприємства Анатолій Васильович Сторожук ознайомив делегатів економічного факультету ПДАТУ з виробничими потужностями та матеріально-технічною базою ПП фірми «Деметра», що займається вирощуванням та переробкою продукції рослинництва і тваринництва, має розвинену мережу оптово-роздрібної торгівлі молочною продукцією власного виробництва тощо.

Головний бухгалтер ПП фірми «Деметра» Таїсія Володимирівна Філютіч розповіла студентам про особливості системи оподаткування та організації бухгалтерського обліку на сільськогосподарському підприємстві, надала їм необхідну фінансову й статистичну звітність.

За результатами переговорів між університетом та сільськогосподарським товариством укладено угоди про виробничу практику студентів з організації бухгалтерського обліку, оподаткування та управлінні підприємством на наступний рік, що передбачено навчальними планами з підготовки студентів магістратури спеціальності 071 «Облік та оподаткування».

Основні напрями подальшої співпраці із підприємствами міста та району були обговорені на засіданні кафедри обліку та оподаткування, зокрема завідувач кафедри к.е.н., доцент Оксана Василівна Мельничук відзначила активну участь у фіналі  Всеукраїнського конкурсу «Краща аграрна практика 2017» студентів 1 курсу магістратури Алли Корнійчук, Оксани Лабунець та Олександра Болюха, які підготували відеоролик про виробничу практику в бухгалтерії  КП «Міськтепловоденергія» м. Кам'янець-Подільський.

Доцент кафедри обліку і оподаткування
Світлана Стендер