У Кам’янці-Подільському відзначили День святого Мартина
Новини

З нагоди оголошення 2017-2018 роками німецької мови в Україні, у Кам’янці-Подільському провели урочисті до традиційного для Європи свята. Школярі та студенти Подільського державного аграрно-технічного університету разом із викладачами кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, 11 листопада взяли участь у святковій ході з ліхтариками до Дня святого Мартина.

День святого Мартина – це міжнародне свято, яке відзначається 11 листопада переважно у католицьких країнах. Воно має на меті вшанувати єпископа Мартина Турського, який є покровителем бідних, воєнних, домашніх тварин та птахів. Цього року Кам’янець долучився до святкування завдяки Міністерству закордонних справ ФРН, Посольству Німеччини в Україні та Goethe-Institut в Україні, які організували свято.

Розпочалося дійство о 17.00 біля НВК № 9 імені Аліма Трояна із урочистої ходи дітей та студентів із ліхтариками. Попереду процесії прямувала вершниця урочистої ходи в образі святого Мартина, яка несла смолоскип.

Опісля ходи на майдані Відродження відбувся концерт. На сцені виконували проникливі пісні німецькою мовою, відбувалися театралізовані дійства, що відображали життя святого Мартіна, його шлях до монаршого чину.

На свято завітали Почесний консул Німеччини в Україні Олександр Шламп, лектор Чернівецького DAAD Андре Бьом, представник спілки германістів України Любомір Бораковскій, вчитель німецької мови з польського міста-побратима Глогув Krzystof Majsak.

Колосюк І.А,
Гуменюк І.І.