Міжнародний Інформаційний тиждень Програми Європейського Союзу Еразмус+
Новини

З 6 по 10 листопада 2017 р. в м. Києві відбувся Міжнародний Інформаційний тиждень Програми Європейського Союзу Еразмус+, у якому прийняли участь представники ПДАТУ – І.І.Гуменюк та О.В.Кучер.

Заходи в рамках Інформаційного тижня було організовано Національним Еразмус+ офісом в Україні спільно з Представництвом Європейського Союзу в Україні, Виконавчим Агентством з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА), Міністерством освіти і науки України у тісній співпраці з Національними агентствами Еразмус+ (Іспанія, Німеччина, Сполучене Королівство), Національними Еразмус+ офісом в Казахстані та закладами вищої освіти в м. Києві (Київський національний лінгвістичний університет, Університет «КРОК», Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київський університет імені Бориса Грінченка, Національний транспортний університет, Інститут вищої освіти Національної академії педагогічних наук України).

ПРО ПРОГРАМУ Еразмус+

Еразмус+ - це грантова програма Європейського Союзу на період 2014-2020 рр., що підтримує проекти, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, підготовки, молоді і спорту. Програма надає можливість навчатися, проходити стажування чи викладати в іншій країні, що бере участь в програмі. У Єврокомісії Erasmus назвали найуспішнішою освітньою програмою ЄС і важливим інструментом боротьби з молодіжним безробіттям.

ПРО НАПРЯМ ЕРАЗМУС+ КА1: НАВЧАЛЬНА (АКАДЕМІЧНА) МОБІЛЬНІСТЬ

У рамках Програми ЕС Еразмус+ за напрямом КА1: Навчальна (академічна) мобільність - міжнародна кредитна мобільність для українських вищих навчальних закладів відкриті можливості для співпраці з європейськими університетами задля організації взаємного обміну студентами, викладачами та адміністративним персоналом за проектами з міжнародної кредитної мобільності. Планується, що протягом 2015-2020 рр. Програмою Еразмус+ буде надано фінансування для реалізації 135 тис. грантів з кредитної мобільності. Процес подання та відбору проектів з кредитної мобільності за Програмою Еразмус+ є децентралізованим та є повною відповідальністю Національних агентств країн-членів Програми Еразмус+.

Важливо щоб обмін за міжуніверситетськими проектами з міжнародної кредитної мобільності був двостороннім.

ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ ПІДГОТОВКИ ПРОЕКТУ З КРЕДИТНОЇ МОБІЛЬНОСТІ

Хто може організувати кредитну мобільність? Проект з міжнародної кредитної мобільності може бути організований вищими навчальними закладами з України та одним ВНЗ-партнером з країни-члена Програми Еразмус+ (Австрія, Бельгія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Німеччина, Греція, Фінляндія, Франція, Болгарія, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Польща, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Нідерланди, Румунія, Португалія, Велика Британія, Угорщина; Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія; Туреччина).

Для кого? Кредитна мобільність може організовуватись для студентів (бакалаврів (окрім 1-го курсу), магістрів, аспірантів), викладачів та працівників вищих навчальних закладів.

У яких галузях знань? Навчання або викладання за кредитною мобільністю можливе у різних галузях знань.

Якою може бути тривалість проектів з кредитної мобільності? Термін впровадження проектів може бути 16-24 місяці.

Якою може бути тривалість кредитної мобільності для індивідуальних осіб?

Для студентів кредитна мобільність складає від 3 до 12 місяців для навчання та від 2 до 12 місяців для стажування (можливість стажування для студентів з країн-партнерів відкрита з 2016 року). Загальна тривалість кредитної мобільності для студентів не може перевищувати 12 місяців за цикл навчання незалежно від типу та тривалості мобільностей.

Для викладачів та працівників навчального закладу мобільність може тривати від 5 днів до 2 місяців.

Які кошти отримують українські учасники кредитної мобільності? Відповідно до умов Програми Еразмус+ сума визначається залежно від того, до якої групи відноситься країна, де здійснюватиметься мобільність (детальна інформація - http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/sites/erasmusplus/files/files/resources/erasmus-plus-programme-guide_en.pdf).

Стипендія для студентів-учасників кредитної мобільності складає 750-850 євро на місяць;

Добові для викладачів та працівників складають 100-160 євро на день.

Хто подає проектну заявку? Відповідно до умов Програми Еразмус+ аплікантом проекту з кредитної мобільності повинен бути університет з країни-члена Програми Еразмус+. Європейський університет повинен бути підписантом Хартії Еразмус з вищої освіти. Вищий навчальний заклад з України може бути партнером проектної заявки з кредитної мобільності. ЄС Інструмент з розбудови партнерства може допомогти у пошуку парнерів для спільних проектів.

Куди подається проектна заявка? Проектні заявки подаються університетом-аплікантом з країни-члена програми до свого Національного агентства Програми Еразмус+, агентства розглядають та приймають рішення щодо проектів-переможців та оприлюднюють результати.

Коли? Конкурс для участі у проектах з кредитної мобільності оголошується щорічно у жовтні та триває, як правило, до 1 лютого наступного календарного року.

Вимоги та умови участі:

• кандидат повинен бути громадянином країни, що бере участь у програмі «Навчання протягом життя»;
  • кандидат не повинен отримувати додаткове фінансування з інших європейських освітніх програм;
  • володіння мовою країни, де проходитиме навчання. Необхідно надати визнаний у Європі сертифікат, що підтверджує знання іноземної мови (ECL, TOEFL, BEC, та ін);
  • участь можуть брати студенти від другого року навчання;
  • успішність студента;
  • студент може взяти участь в програмі Еразмус тільки 1 раз.

Для самостійного пошуку партнерів, відвідайте сторінку eupartnersearch.com

Для додаткової інформації звертайтесь у відділ міжнародних зв’язків ПДАТУ.