Стартував ХVІІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика
Новини

Уже традиційно 9 листопада 2017 року, в День української писемності та мови, стартує ХVІІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика. Його мета – сприяти утвердженню статусу української мови як державної, виховувати в молодого покоління повагу до української мови. Цьогоріч урочистості з нагоди відкриття конкурсу відбулися у Хмельницькому, в актовій залі Хмельницького національного університету.

Юних учасників конкурсу, теперішніх та майбутніх переможців, а також їхніх наставників привітали голова координаційної ради конкурсу, лауреат Державної премії імені Т. Г. Шевченка письменник Михайло Слабошпицький, директор Інституту української мови Національної академії наук України Павло Гриценко, академік-секретар відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України, дійсний член НАПН України Нелля Ничкало, голова Хмельницького міського товариства української мови «Просвіта» Зоя Діденко, а також директор Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА Олег Фасоля.

Унікальний мовний турнір був започаткований великим українцем із Канади Петром Яциком, а нині – це один із наймасштабніших національних проектів в Україні. Конкурс ім. П. Яцика був проведений у 2000 році, маючи на меті піднесення престижу української мови серед молоді та утвердження її державного статусу. Відтоді Конкурс відбувається щорічно, відзначаючи кращих знавців української мови з-поміж учнів, студентів професійно-технічних та вищих навчальних закладів як України, так і зарубіжних країн.

В урочистостях з нагоди відкриття конкурсу взяли участь і представники Подільського державного аграрно-технічного університету, зокрема асистент кафедри професійної освіти, кандидат філологічних наук Олена Книш та студентка 2 курсу факультету агротехнологій і природокористування Ольга Тимощук.