Вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні.

Щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні. Трагічна дата нової української історії стала символом незламності та джерелом сили для українських воїнів, які й нині боронять нашу країну. Євромайдан увійшов в історію України як символ і взірець жертовності, патріотизму та героїзму. Він укотре підтвердив те, що у найкритичніші та найважливіші періоди нашої історії знайдуться герої, ладні пожертвувати власним життям заради майбутнього України, як незалежної демократичної держави. Революція Гідності стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір. Гідність, свобода, відвага, єдність, честь – стали одними з головних об'єднавчих цінностей Революції Гідності.

Герої Небесної Сотні – уособлення людської, громадянської та національної відваги й самовідданості. Героями Небесної Сотні стали люди, різні за віком, статтю, освітою, віри з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були успішні підприємці й пенсіонери, студенти і заробітчани, люди різного соціального статусу.

19 лютого 2022 минула дев’ята річниця загибелі активіста Євромайдану, Героя України, Героя Небесної сотні, Дмитрія ПАГОРА – студента закладу вищої освіти «Подільський державний університет».

ПАГОР Дмитрій Олексійович – народився 10 квітня 1992 року у селі Хропотова Чемеровецького району Хмельницької області у робітничій родині. Був дуже веселим, дружнім, душею компанії. Захоплювався футболом, грав за місцеву сільську команду у першості Чемеровеччини. Також дуже любив техніку, сам своїми руками змайстрував собі мотоцикла. Дмитрій навчався у Подільському державному аграрно-технічному університеті в інституті механізації та електрифікації сільського господарства. Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, підтримував її в боротьбі за свободу, мав активну громадянську позицію. 19 лютого 2014 року, під час Революції гідності, приймав активну участь у мирному мітингу біля будівлі Служби безпеки України у Хмельницькому, коли з території будівлі по людям раптово була відкрита стрілянина. Дмитрій Пагор отримав важке вогнепальне поранення у голову, закриваючи собою дівчину, і невдовзі помер у лікарні.

Український активіст Євромайдану, боєць Небесної Сотні, Герой України Дмитро Пагор нагороджений посмертно орденом «Золота зірка» та медаллю «За жертовність і любов до України».

Вшанувати пам'ять Дмитрія та його побратимів прийшли представники ректорату, активісти Студентського парламенту, профкому, студенти, викладачі та співробітники університету.

День Героїв Небесної Сотні — пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. Пам’ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Мирного неба, єдності та братерства, порозуміння та злагоди усім. Нехай трагічні події того дня більше ніколи не повторяться!

Шана всім воїнам, що боронять самостійність та волю.

Схиляємо голову перед загиблими.

Вічна пам’ять Героям…

Голова первинної профспілкової організації
співробітників та студентів ЗВО «ПДУ»
Світлана Ліщук