«Робити добро - це корисно, приємно та весело!» - під таким гаслом у ЗВО»ПДУ» відзначили Всесвітній День Доброти

Дуже доброю традицією для багатьох країн стало щорічне святкування 13 листопада Всесвітнього дня Доброти (World Kindness Day). Відзначати це свято простіше будь-яких інших – варто лише зробити хоча б найменшу, але добру справу.

День доброти бере свій початок з 1997 року, коли в Японії створився волонтерський «Всесвітній рух за доброту» (World Kindness Movement), котрий не мав релігійного та політичного напрямків. Спочатку в нього входили лише представники тихоокеанського регіону, але пізніше географію істотно розширили. 13 листопада 1998 року в Токіо відкрилась перша конференція Всесвітнього руху доброти, цю дату й залишили для щорічного святкування. Але офіційно Всесвітній день доброти заснували 18 листопада 2000 року на ІІІ конференції Руху доброти у Сінгапурі.

Нині цей світлий день відзначається у 28 країнах, на усіх континентах. У святкуванні беруть участь США, Канада, Японія, Франція, Італія, Індія, Нідерланди, Нова Зеландія, Непал, Нігерія, Південна Корея, Сінгапур, Великобританія, ОАЄ; кожного року список країн поповнюється, Україна теж не стоїть осторонь. Цього року активісти профкому та студентського парламенту (президент Роксолана БІЛЯВСЬКА) запустили челендж на факультетах та інститутах ЗВО «ПДУ». Здобувачі вищої освіти наввипередки один одному робили добрі справи та доповідали про це у соцмережах. Здійснювати добрі справи неймовірно просто, головне – почати. Адже добро не вимірюється грошима і навіть не завжди вимагає багато витраченого часу. Зігріти когось своєю усмішкою, підняти близькій або, навпаки, незнайомій людині настрій – теж хороший вчинок. Справжня доброта не повинна чекати похвали або подяки. Головна нагорода за доброту людини — радість інших людей. До того ж, допомога оточуючим – дуже хороший спосіб поліпшити своє життя.

День доброти – чудова можливість знайти час на хороші вчинки для людей та тварин. Добро врятує світ та з’єднає народи, тому що воно закладене в людській природі, саме тому робити гарні вчинки може кожен. Творити добро зовсім не важко, але в результаті люди наповняться співчуттям та добротою один до одного.

 

 Інформацію підготувала
голова ППО співробітників і студентів ЗВО «ПДУ»
Світлана ЛІЩУК