Будні аспірантів

Соняшник (Heliantus annuus L.) – одна з найцінніших сільськогосподарських культур. Вирощування соняшнику та виробництво соняшникової олії – це одна з тих галузей, де Україна є одним зі світових лідерів.

Препарати соняшника звичайного знаходять застосування в народній медицині як спазмолітичний засіб, у минулому їх використовували і як протималярійний засіб. Соняшникова олія — цінний харчовий дієтичний продукт. У науковій медицині її використовують як розчинник для лікувальних речовин. Соняшникову олію вживають при жовчокам'яній хворобі, як жовчегінний засіб при холециститі, холангіті, холангіогепатиті. Соняшник – культура інтенсивного мінерального живлення, а тому технологія вирощування соняшнику вимоглива до запасів поживних речовин у ґрунті та кліматичних умов. Це потребує удосконалення технологій вирощування культури на території Лісостепу західного.

Аспірантка Любицька Діана  під керівництвом доктора сільськогосподарських наук,  професора М’ялковського Руслана Олександровича виконує дослідження з питань удосконалення технології вирощування соняшнику в умовах Правобережного лісостепу України. Оскільки зазначена культура не достатньо вивчена саме в нашій зоні, то в основу досліджень закладено підбір гібридного складу, густоти стояння рослин та формування системи удобрення соняшнику при його вирощуванні. Ми спробуємо простежити динаміку росту й розвитку соняшнику, фотосинтетичну діяльность, споживання вологи та елементів живлення залежно від досліджуваних факторів, визначити показники якості насіння цієї культури.

На основі спостережень, аналізу, синтезу, узагальнення та порівняльної оцінки буде отримано ряд показників та сформовано попередні висновки до наукової роботи. Наразі результати аналізу наукової роботи буде апробовано на всеукраїнських, міжнародних конференціях та опубліковані у фахових виданнях.

Доктор с.-г. наук, професор Руслан М'ЯЛКОВСЬКИЙ