Налагодження співпраці з країнами Вишеградської четвірки

17 липня 2021 року відбулася онлайн-нарада під головуванням ректора Подільського державного аграрно-технічного університету, доктора економічних наук, професора Володимира ІВАНИШИН з словацькими колегами: доктором філософії в галузі економіки, професором, Міністром освіти, науки, досліджень та спорту Словаччини 2016-2017 рр., ректором Університету Данубіус Петером ПЛАВЧАНОМ і доктором філософії в галузі економіки, професором Пан-Європейського університету в Братиславі Володимиром БАЧІШИНИМ. Участь також взяли проректорка нашого університету, докторка економічних наук, професорка Ірина ЯСІНЕЦЬКА, професор, доктор економічних наук Микола ЖУК, начальниця відділу міжнародних зв`язків Анастасія ПОЛІЩУК.

Під час відеоконференції було порушено питання щодо поглиблення співпраці зі закладами вищої освіти і науковими установами Вишеградської четвірки. Зокрема, домовлено про заснування спільного україно-словацького наукового журналу для видання наукових праць і з подальшим індексуванням його в наукометричній базі Scopus. Обговорено умови написання наукової монографії в галузі сільського господарства на тематику, погоджену з парламентом Європейського Союзу. Професор ЖУК зауважив, що важливим є налагодження спільних наукових проєктів зі Словацькою академією наук.

Ректором ПДАТУ Володимиром Васильовичем запропоновано проєкт обміну НПП університетів, з врахуванням пандемії Covid-19, для участі у дистанційному викладанні навчального матеріалу здобувачам вищої освіти. Натомість, ректор Університету Данубіас Петер ПЛАВЧАН запропонував залучити колег і з інших закладів вищої освіти Четвірки: Словацького технічного університету в Братиславі, Університету Західної Угорщини, Університету сільського та лісового господарства ім. Менделя, Університету ветеринарної медицини та фармацевтики в Кошице. Обговорено можливість двостороннього відкриття філій на базі вказаних закладів і нашого університету, а також можливості участі працівників і здобувачів вищої освіти в проєктах Еразмус+, Горизонт Європа, грантах Вишеградської четвірки.

На завершення онлайн-зустрічі Володимир Васильович подякував усім за участь і запросив словацьких колег приєднатися до відкриття нового навчального року в Україні у Подільському державному аграрно-технічному університеті.

Начальниця відділу
міжнародних зв'язків ПДАТУ
Анастасія Поліщук