До університету завітав представник словацького ЗВО

8 листопада 2021 року відбулася робоча зустріч із доктором філософії в галузі економіки, радником ректора Університету Данубіус (Словаччина), керівником аналітичного центру Comenius Analitica (Коменіус Аналітіка) Володимиром БАЧИШИНИМ.

Перед початком заходу колегу зі Словаччини представив ректор Подільського державного аграрно-технічного університету, професор, доктор економічних наук, член-кореспондент НААН України Володимир ІВАНИШИН. Подякувавши, Володимир БАЧИШИН передав вітання від ректора Університету Данубіус професора Петера ПЛАВЧИНА і висловив сподівання щодо зміцнення співробітництва між словацьким й українським університетом.

Далі, згідно порядку денного, відбулося обговорення співпраці між закладами вищої освіти. Професор ІВАНИШИН висловив думку про створення Освітнього консультативного центру Подільського державного університету в Братиславі, метою якого є налагодження зв'язків із ЗВО Словаччини в напрямі створення спільних освітніх програм довузівської підготовки, підготовки за бакалаврськими, магістерськими програмами, післядипломної підготовки; реалізація спільних наукових проєктів за програмами «Горизонт Європа», «Еразмус+», Вишеградської четвірки»; організація обміну НПП з метою стажування; створення баз практик для українських студентів у словацьких установах й інституціях. Важливим напрямом діяльності Центру буде організація співпраці з українською діаспорою щодо можливості отримання освіти в Україні і формування позитивного іміджу університету.

Зі своєї сторони пан БАЧИШИН повідомив про можливість висвітлення наукових здобутків в періодичних наукових виданнях Словаччини, які індексуються в науко-метричних базах Scopus i Web of Science, науковцями нашого університету. Також планується написання колективних монографій.

Радник ректора зауважив, що створення Центру в Братиславі матиме тільки позитивний ефект і буде популярним не тільки серед етнічних українців, а й серед їх співвітчизників, адже однією з переваг навчання в Україні це її вартість. На завершення обговорення між сторонами було підписано Меморандум про взаєморозуміння.

Начальник відділу
міжнародних зв'язків ПДАТУ