Навчально-науковий інститут дистанційної освіти: продовжуємо вчити та навчатися!

Із введенням карантину суттєво змінилися умови роботи усіх кафедр навчально-наукового інституту дистанційної освіти. Переважна більшість науково-педагогічних працівників працюють дистанційно. З початком карантину проблем з комунікацією не виникало – НПП досить швидко перелаштувалися. У роботі використовують Telegram, Viber, сервіс для проведення відеоконференцій Zoom та інші засоби. Ефективність роботи не зменшилась.

Заняття, консультації, іспити та заліки проходять згідно розкладів. Так, з 1-го червня 2020 року проводився онлайн-захист наукових розробок з філософії, студентів перших курсів факультетів агротехнологій і природокористування, інженерно-технічного, економічного та факультету ветеринарної медицини і технологій у тваринництві викладачами кафедри теоретико-правових і соціально-гуманітарних дисциплін Боднар А.М. і Колосюк І.А. Консультації до іспитів провів А.П. Громик.

Викладачі продовжують підвищувати кваліфікацію, навчаючись протягом карантину. Минулого тижня кандидат філософських наук, доцент Колосюк Ірина пройшла курси підвищення кваліфікації у НПУ імені М.П. Драгоманова за темою: «Педагогічна інноватика в інформаційному суспільстві», і взяла участь у міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми неперерваної освіти в інформаційному суспільстві».

Викладачі кафедри математичних дисциплін, інформатики і моделювання Громик А.П. та Гаврилюк В.М. розпочали другий етап наукового онлайн-стажування «Академічна доброчесність» в рамках якого 2 червня відбувся круглий стіл «Запобігання плагіату в освітньому та науковому середовищі. Програмні засоби для виявлення можливого плагіату у наукових та академічних роботах» (спікери виконавчий директор компанії Plagiat.pl Алі Тахмазов з доповіддю «Методологія оцінки наукових і студентських робіт з використанням антиплагіатної системи», та аудитор в Асоціації по боротьбі з піратством Криштоф М. Гутовські з  доповіддю «Конституція для науки», новий закон про вищу освіту Польщі в дії. Нормативно-правові документи та поняття «плагіат» у законодавстві Польщі).

Заходи запобігання розповсюдження захворювання на коронавірус, вплинули не лише на формат проведенння занять та екзаменаційної сесії, але й на процедуру підготовки до ЄВІ з іноземної мови. Курси з підготовки до іспиту з іноземної мови, які стартували у першому семестрі, продовжуються в дистанційному режимі, викладачами кафедри іноземних мов. У роботі з аспірантами завершено етап аналізу понятійно-категоріального апарату майбутнього іншомовного дослідження. Продовжується робота у системі Moodle та накопичується контекстуальний матеріал для формування іншомовної реферативної доповіді.

На сьогодні, основна мета для дистанційного навчання – це здійснення підтримки безперервного навчання, щоб студенти мали змогу скласти іспити та своєчасно завершити навчальний рік навіть в умовах карантину.

Директор навчально-наукового інституту
дистанційної освіти,
доктор економічних наук, доцент
Юлія Волощук