Кафедра іноземних мов – у ногу з часом

Наразі чимало часу викладач ЗВО відводить на переформатування звичної форми навчання на дистанційну та онлайнову. Якщо ж викладач не володіє необхідним інструментами та не має відповідних навичок, організація освітнього процесу в умовах карантину не буде ефективною ні для студента, ні для викладача. Особливо важливим це питання є для занять з іноземних мов, де студентів необхідно навчити спілкуватися. Незважаючи на переваги платформи Moodle в організації освітнього процесу, для успішного засвоєння студентами розмовних та комунікаційних навичок ніяк не обійтись без відео конференцій. Таким чином НПП кафедри іноземних мов Подільського державного аграрно-технічного університету регулярно проводять такі заняття зі студентами особливо перших курсів.

Наші топ поради для дистанційного навчання:

1. Коли в умовах карантину потрібно долучити студентів до дистанційного навчання, на початковому етапі це краще зробити через месенджери: Viber, Telegram. Ще до карантину НПП кафедри налагодили зв'язок зі студентами через Viber, було створено відповідні групи для мобільного контакту викладача зі студентами.
  2. Через платформу Google Classroom можна не лише передавати файли, відео, картинки тощо, а проводити тестове опитування в режимі вікторини. Месенджер дозволяє виключити анонімність, тож викладач може побачити, хто як проголосував.
  3. Альтернативою Google Сlassroom може бути не досить відома в Україні, але відома у світі освітня онлайн-платформа Ding Talk, яку створила фінансова група Alibaba. Її зручність у тому, що реєстрація відбувається не через електронну пошту, а через мобільний телефон. Платформа надзвичайно легка у користуванні. "Ви можете спілкуватися у чаті, надсилати файли своїм студентам, проводити відеоконференції, ставити дедлайни до домашніх завдань тощо".
  4. Не дивлячись на полярні відгуки платформа Zoom виявилась найзручнішою у користуванні. Окрім того, що викладач може бачити студента та спілкуватись з ним, є можливість демонструвати презентації для будь-якого учасника відео конференції, використовувати онлайн дошку. Також корисною у застосунку є можливість аудіо та відео запису конференції. Платформа може використовуватись як з телефону, так і з комп'ютера.

Завідувач кафедри іноземних мов,
кандидат філологічних наук