«Передбачати, готуватися та реагувати на кризи»

28 квітня - Всесвітній день охорони праці. Відзначення Дня охорони праці в Україні у 2021 році проходить під девізом «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЕЗПЕКИ І ЗДОРОВ'Я НА РОБОТІ».

У цей день більш ніж в 100 країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці. Не залишився осторонь і наш університет: в навчально-науковому інституті енергетики, з ініціативи кафедри фізики, охорони праці та інженерії середовища проведено онлайн-семінар «Всесвітній день охорони праці 2021р.» Пандемія COVID-19 обумовила вибір теми Всесвітнього дня охорони праці цього року. У 2020 році вірус загальмував життя цілої планети і внаслідок цього, постраждали як роботодавці, так і працівники. Наслідки негативного впливу коронавірусної інфекції на сферу праці доводиться долати до цього часу. Разом з кризою прийшло усвідомлення важливості зміцнення систем безпеки та здоров'я на роботі, включно зі службами безпеки та охорони здоров'я,  про що у своїй доповіді  розповів кандидат технічних наук, доцент СУПРОВИЧ МИКОЛА ПЕТРОВИЧ. Питання, які пов'язані з виплатою матеріального забезпечення (надання допомоги) застрахованим особам у зв'язку з настанням страхового випадку (тимчасової втрати працездатності) розповів страховий експерт з охорони праці Вижницького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області СЕМИРОЗУМ ОМЕЛЯН ІВАНОВИЧ. Про стратегії зміцнення систем безпеки та здоров'я на роботі, спрямованим на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці розповів керівник сільськогосподарської дорадчої служби «Агроаргумент» БЕРЕЗЮК ОЛЕКСАНДР ГРИГОРОВИЧ.

У підведені підсумків проведення семінару було наголошено про необхідність активізувати зусилля всіх учасників виробничого процесу щодо попередження нещасних випадків на виробництві та профзахворювань, сприяти організації гідних і безпечних умов праці для працівників, долучатися до роботи з формування культури безпеки та гігієни праці.

Здоров'я, добра, життєвої енергії, натхнення, безпечних умов у нашій праці! Хай кожен робочий день приносить лише радість від виконаних завдань!

Завідувачка кафедри фізики,
охорони праці та інженерії середовища
ЗБАРАВСЬКА Л.Ю.