Тематична виставка до Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні

24-25 листопада 2022 року в Науковій бібліотеці Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» розгорнуто тематичну виставку до Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні.

Для відвідувачів, читачів і всіх зацікавлених осіб працівниками Наукової бібліотеки підібрано наукову, публіцистичну, художню літературу, фото- та інші документи, в яких відображено страшні факти геноциду Українського народу 1932 - 1933 років, голодоморів 1921 - 1922, 1946 - 1947 років в Україні.

Цього року інформаційна кампанія, що організована Українським інститутом національної пам'яті, проходитиме під гаслом "Пам'ятаємо. Єднаємося. Переможемо". Вшанування пам'яті жертв сталінського режиму відбуватиметься під час повномасштабної війни росії проти України, у якій рф застосовує методи геноциду до Українського народу. Адже росія в цій війні переслідує ту саму мету, що й під час Голодоморів — знищити Українську ідентичність і націю. Трагічні події сьогоднішнього дня наочно показують нам всім, що дуже важлива жива пам'ять всіх жертв геноциду. (https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/zhurnalistam/informaciyni-materialy-do-vshanuvannya-pamyati-zhertv-golodomoru-genocydu-ukrayinskogo-narodu-2022 )

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам'ять жертв Голодоморів, у 2022 році ця подія відбудеться 26 листопада.

Де б ви не були — вдома, в будь-де в  Україні чи за кордоном, ввечері 26 листопада Українці закликають приєднатися до акції "Запали свічку". Запаліть вогник у своєму вікні як вияв скорботи за загиблими та віри в перемогу Українців у боротьбі за вільну Державу – Україну.

26 листопада о 16:00 за київським часом пройде Загальнонаціональна хвилина мовчання.

Катерина Гораш,
в.о. директора Наукової бібліотеки ЗВ «ПДУ»