Співпраця, яка принесе плоди

У вересні 2019 року навчально-науковим центром перепідготовки і підвищення кваліфікації було зініційовано підписання угоди між ПДАТУ та Кам’янець-Подільським Центром дитячої та юнацької творчості про сумісну діяльність. Так, на базі кафедри технічного сервісу та інженерного менеджменту було створено два гуртки науково-технічного напрямку, за якими закріпили аудиторії для занять і надали доступ до навчально-виробничої бази університету. Відповідно до угоди, були створені гуртки робототехніки та комп'ютерного моделювання і судномоделювання, які очолив Володимир Кроль, у минулому викладач університету. На сьогодні до них вже записалося понад три десятки школярів і студентів університету. Гуртки працюють у тісному поєднанні, доповнюючи один одного, адже для створення моделі судна чи міні-робота необхідно знати: технології виготовлення деталей, властивості матеріалів, основи електроніки, програмування, мати практичний досвід з конструювання.

Паралельно, на базі кафедри технічного сервісу та інженерного менеджменту під опікою викладача Валерія Морозова був створений студентський науковий гурток, основною метою якого є розв'язання науково-технічних проблем сьогодення в аграрному секторі, і не тільки.

Значна кількість членів студентського наукового формування одночасно причетна й до гуртків технічного моделювання і поєднує інтерес до сучасної науки з практичною підготовкою та наскрізним дипломним проєктуванням. Таким чином, розглядаючи актуальні проблеми аграрного виробництва, промисловості й, знаходячи шляхи їх практичного вирішення, студенти стають повноцінними фахівцями, а їх розробки можуть стати основою для розділу дипломного проекту і мають перспективи впровадження у виробництво.

За недовгий період функціонування гуртків вже є значне досягнення: на обласному конкурсі-захисті науково-дослідних, винахідницьких та раціоналізаторських розробок в м. Хмельницькому, який відбувся у грудні  2019 року, в номінації “Електроніка та приладобудування” пристрій для оптимізації роботи сонячних батарей (розробник Денис Андруховський) посів перше місце.

Розклад занять гуртків наступний:

Гурток основ робототехніки та комп’ютерного моделювання — понеділок, середа

1 група — 14-30 — 16-55
2 група — 17-05 — 19-30

Гурток судномоделювання — вівторок, четвер

1 група — 15-00 — 16-45

За детальною інформацією звертатися:

м. Кам’янець-Подільський,
вул. Шевченка 13,
Подільський державний аграрно-технічний університет,
Навчальний корпус № 6, 2-й поверх, ауд. 127.

Телефони для довідок:
Кроль Володимир Олександрович – 068-203-55-80