Профорієнтація молоді – питання тісної взаємодії усіх соцпартнерів

З метою обговорення та виявлення шляхів вирішення сучасних проблем профорієнтації молоді, 11 лютого 2020 року в Кам'янець-Подільському міському центрі зайнятості (МЦЗ) відбулося засідання круглого столу на тему: «Соціальне партнерство як основна складова організації профорієнтаційної роботи з населенням». У засіданні взяли участь представники усіх вищих навчальних закладів міста, міської влади, міського Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (ЦСССДМ). Модератором круглого столу виступив начальник відділу активної підтримки безробітних МЦЗ Віннічук Віктор Володимирович.

Засідання круглого столу відкрила заступник директора Кам'янець-Подільського МЦЗ Світлана Комаринець, яка розповіла присутнім про співпрацю з соціальними партнерами у профорієнтаційному напрямку. Про здійснення професійної орієнтації молоді службою зайнятості розповів начальник відділу Віктор Віннічук. Директор Кам'янець-Подільського міського ЦСССДМ Еліна Ковтун торкнулась проблеми соціальної підтримки сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. Про кроки, які здійснює міська влада щодо розвитку молодіжної політики міста, розповіла заступник завідувача відділу молоді та спорту департаменту гуманітарної політики Лілія Шкира. Методист з виховної роботи управління освіти та науки міської ради Надія Дюдьнєва розповіла про профорієнтаційну роботу, яка проводиться в загально-освітніх закладах міста.

Наш університет представляв директор Навчально-наукового центру перепідготовки і підвищення кваліфікації Федірко П.П. Результатом активних дискусій освітян стало прийняття рекомендацій круглого столу щодо зміни формату професійної орієнтації молоді. У рекомендаціях зазначено, що необхідний системний відкритий діалог з цих питань, а також  координація дій різних гілок влади, структур освіти і науки, соціальних служб для молоді, підприємств і громадських організацій.

Директор Навчально-наукового центру
перепідготовки і підвищення кваліфікації