Підведені підсумки захисту проєктів слухачів професійної перепідготовки військовослужбовців, звільнених в запас за програмою «Аграрний менеджмент» (проект «Норвегія-Україна»)

Проект «Норвегія-Україна», який фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії, показав свою ефективність і став найрезультативнішим ветеранським проектом професійної перепідготовки та соціальної адаптації ветеранів. Проект «Норвегія-Україна» – це практична можливість для ветеранів отримати кваліфіковану професійну перепідготовку, успішно працевлаштуватися або відкрити власний бізнес.

20 травня 2021 року в ПДУ відбулося підсумкове заняття з дисципліни «Бізнес-планування та ведення власної справи», на якому слухачі професійної перепідготовки військовослужбовців, звільнених в запас за програмою «Аграрний менеджмент» (проект «Норвегія-Україна») презентували свої бізнес-плани.

Серед проєктів слухачів були представлені цікаві бізнес-ідеї у сфері вирощування бройлерів; рослинницької продукції, розведення риби у ставку, створення екоферм з розведення бджіл; відкриття ресторанів та кав'ярень, розвитку туризму та інші.

Керівництво розробкою представлених бізнес-планів було здійснене доктором економічних наук, професором, завідувачем кафедри менеджменту, публічного управління та адміністрування Чикурковою Аллою Дмитрівною. Експертом з питань екології і безпеки виробництва виступив кандидат технічних наук, доцент кафедри фізики, охорони праці та інженерії середовища Супрович Микола Петрович.

Найкращими бізнес-планами з огляду на дотримання методичних вимог щодо їх написання було визнано проєкти Івана Ількова (Розведення риби у ставку), Олега Власюка (Вирощування курей-бройлерів) та Оксани Малищук (Вирощування рослинницької продукції).

Після захисту бізнес-планів слухачів проєкту, процес створення бізнесу не закінчується, а лише починається. Разом із викладачами та зацікавленими особами Хмельниччини випускники проєкту можуть готувати пакети документів для участі у конкурсах, грантових програмах, що надасть додаткові фінансові можливості для старту їх цікавих проектів.

Бажаємо подальших успіхів і плідної праці всім слухачам професійної перепідготовки військовослужбовців, звільнених в запас за програмою «Аграрний менеджмент» (проект «Норвегія-Україна»).

Д-р. екон. наук, професор,
завідувач кафедри менеджменту,