Відкриття англомовного наукового студентського гуртка «Accounting»

В понеділок, 02 березня 2020 року, на економічному факультеті ПДАТУ розпочав роботу англомовний науковий студентський гурток «Accounting» (науковий керівник Валентина Борковська) за участю волонтера Корпусу Миру в Україні Кларка Х'юза, що приймає участь в проекті розбудови Дунаєвецької ОТГ.

Основною метою англомовного наукового гуртка є обговорення з носієм англійської мови актуальних проблем обліку та звітності господарюючих суб'єктів, особливостей планування агробізнесу в сучасних умовах, нюансів застосування ефективної системи оподаткування з метою підвищення прибутковості діяльності тощо.

Вагомою перевагою роботи гуртка є вивчення студентами спеціальностей 051 «Економіка», 071 «Облік і оподаткування», 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», 073 «Менеджмент», 281 «Публічне управління та адміністрування» та 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» професійної англійської економічного спрямування. До прикладу, перше засідання гуртка було присвячене обліковим спеціальностям.

Кларк, який за фахом бухгалтер-бізнес-аналітик, пояснив значення термінів: bookkeeper (обліковець), tax accountant (бухгалтер, що рахує податки), internal auditor (внутрішній аудитор), budget analyst (бюджетний аналітик), management accountant (бухгалтер  з управлінського обліку), financial advisor (фінансовий консультант), trainee (практикант), file clerk (діловод) тощо. Крім того, цікаво було послухати доповідь волонтера про особливості здобуття в США спеціалізованої ліцензії бухгалтера CPA (Сertified public accountant) та порівняти із специфікою сертифікації бухгалтерів в Україні.

Наступне засідання гуртка «Accounting» відбудеться 16 березня 2020 року (198 ауд., корп. 7, початок о 1140). Everyone is welcome!

Доцент кафедри обліку, оподаткування та технологій електронного бізнесу
кандидат економічних наук, доцент
Валентина Борковська