Цьогоріч Навчально-науковий інститут бізнесу і фінансів Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» відзначає 50-річчя з дня заснування. З цієї нагоди 28 жовтня 2022 року відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Інноваційний розвиток аграрного сектору економіки в умовах глобальних викликів», присвячена 50-річчю Навчально-наукового інституту бізнесу і фінансів.

Із цією знаменною подією науково-педагогічних працівників, співробітників і здобувачів освіти привітали ректор університету, доктор економічних наук, професор, член-кореспондент НААН, заслужений працівник сільського господарства України Володимир ІВАНИШИН, проректор з навчальної, науково-інноваційної та міжнародної діяльності, доктор економічних наук, професор Оксана БЯЛКОВСЬКА та директор Навчально-наукового інституту бізнесу і фінансів, заслужений економіст України, доктор економічних наук, професор Микола МІСЮК.

Під час конференції обговорювались питання менеджменту та публічного управління, розвитку економіки, підприємництва, торгівлі та біржової діяльності,  обліково-аналітичного забезпечення, оподаткування й аудиту діджиталізації економіки, розвитку фінансово-економічних відносин у суспільстві в умовах прояву фінансових ризиків.

У роботі конференції взяли участь близько 200 представників різних закладів вищої освіти, установ та організацій України та зарубіжжя. З доповідями та привітаннями виступили Лариса ЗАГНІТКО – завідувач науково-дослідної частини, кандидат економічних наук, доцент; Юрій ЛУПЕНКО – директор ННЦ «Інститут аграрної економіки»,  доктор економічних наук, професор, академік НААН; Микола МАЛІК – головний науковий співробітник відділу підприємництва, кооперації та агропромислової інтеграції, доктор економічних наук, професор, академік НААН; Юрій ДАНЬКО – перший проректор Сумського національного аграрного університету, доктор економічних наук, професор;  Микола ЖУК – професор кафедри менеджменту, публічного управління та адміністрування ЗВО «ПДУ», доктор економічних наук, професор; Віктор СИНЧАК – професор кафедри менеджменту, фінансів, банківської справи та страхування Хмельницького університет управління та права імені Леоніда Юзькова, докторр економічних наук, професор;  Тетяна ЯВОРСЬКА – професор кафедри економіки і бізнесу Таврійського державного агротехнологічного  університету імені Дмитра Моторного, доктор економічних наук, професор;  Ганна СИРОТЮК – доцент кафедри економіки Львівського національного університету природокористування, кандидат економічних наук, доцент; Світлана СУДОМИРпрофесор кафедри економіки і менеджменту ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут», доктор економічних наук, професор.

Цікавими та змістовними були виступи завідувачів кафедр Навчально-наукового інституту бізнесу і фінансів: економіки, підприємництва, торгівлі та біржової діяльності КОРЖЕНІВСЬКОЇ Н.Л., фінансів, банківської справи, страхування та електронних платіжних систем РУДИКА В.К., обліку, оподаткування та технологій електронного бізнесу ЦВІГУН І.А., менеджменту, публічного управління та адміністрування ЧИКУРКОВОЇ А.Д. та здобувачів вищої освіти Ярослави ОСАДЧУК, Юліі ЯКОВЧУК і Євгена РОМАНЕНКО.

За результатами роботи Міжнародної науково-практичної конференції «Інноваційний розвиток аграрного сектору економіки в умовах глобальних викликів» буде сформований Збірник наукових праць й розміщений на сайті та в репозитарії Закладу вищої освіти  «Подільський державний університет».

Юлія ГАЙБУРА,
відповідальна з наукової та міжнародної діяльності ННІБФ,
кандидат економічних наук, доцент