Зупинилось серце Учителя, згасла свічка життя… До 70-річчя від дня народження Івана Миколайовича Бендери (1950-2017) — професора, доктора педагогічних наук, заслуженого працівника освіти України

Він завжди поспішав до університету, ділився своїм досвідом, знаннями, уміннями. Тут кожен куточок пам'ятає його кроки, кожна аудиторія, а особливо інженерно-технічного факультету, чує голос поважного Учителя, мудрого наставника і порадника. Це приклад сумлінності, працелюбства, доброзичливості, порядності та людяності.

24 січня 2020р. у Подільському державному аграрно-технічному університеті відбулася науково-теоретична конференція присвячена 70-річчю від дня народження БЕНДЕРИ ІВАНА МИКОЛАЙОВИЧА, професора, доктора педагогічних наук, заслуженого працівника освіти України (1950-2017рр.).

Під час заходу щодо вшанування пам'яті видатного педагога-науковця аудиторія мала змогу дізнатися про його непростий життєвий шлях та про його визначальну роль у викладацькій та науковій роботі, зокрема й те, як сьогодні колеги користується плодами його дослідницької діяльності.

Роботу конференції відкрила Вікторія Левицька, в.о. проректора з навчальної, науково-інноваційної та міжнародної діяльності, подякувавши усім, хто відгукнувся та згадав Івана Миколайовича як незабутнього педагога, чудового науковця, розуміючого колегу, чудового товариша, гарного наставника…

Серед доповідачів були колеги, друзі, аспіранти Івана Миколайовича: Микола Бахмат – професор, доктор с.-г. наук заслужений діяч науки і техніки України, професор; Василь Печенюк – кандидат сільськогосподарських наук, доцент, заслужений працівник освіти України; Анатолій Рудь – доктор філософії в галузі технічних наук, доцент, заслужений працівник освіти України; Валерій Кішко – сват Бендери І.М.; Віктор Дуганець – доктор педагогічних наук, кандидат технічних наук, заслужений працівник освіти України; Юрій Панцир – декан інженерно-технічного факультету, кандидат технічних наук, доцент; Людмила Михайлова – кандидат технічних наук, професор; Микола Тихонов; Тарас Муравка; Анатолій Юрчик; Микола Осипчук.

Учасники конференції заслухали доповіді про особистість, яка поєднала у собі найкращі людські риси, про багатовекторну науково-педагогічну діяльність професора Бендери. Саме йому, за словами доповідачів, удалося створити дух-ауру співдружності та особистих взаємин у колективі факультету

Іван Миколайович був дбайливим чоловіком, батьком, дідусем. Напливають зворушливі спогади, який щиро радів досягненням своїх дітей і онуків, учнів і вчителів. І доки билося його учительське серце, до його кабінету, оселі завжди поспішали завітати колеги, вихованці, випускники університету різних життєвих доріг, об'єднаних тим що, пощастило вчитися у чудового педагога-наставника.

Низько схиляємо голову і дякуємо долі за те, що можемо гордо називати себе Вашими учнями. Шкода, що 26 січня - у день Вашого 70-річчя для Вас гірко плакатиме уся родина, адже слова-спогади зможе донести до Вас лише через холодну могильну плиту або ж у щирих молитвах у небеса…

Спіть спокійно, наш Учителю, Педагоге, Наставнику… Ви вічні, у вдячній Пам'яті учнів, колег, у наших серцях.

Науково-теоретична конференція відбулася на відповідному високому, відкритому, дискусійному та професійному рівні; поставлені питання дійсно були важливими для учасників. Даний захід став серйозним внеском у вшануванні пам'яті Людини з особливим мисленням, лідера у педагогіці та науці, професора, доктора педагогічних наук, заслуженого працівника освіти України – Івана Миколайовича Бендери.

Прес-центр ПДАТУ
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.