Кафедра садівництва і виноградарства

25 березня 2022 року науково-педагогічними співробітниками кафедри садівництва і виноградарства було проведено обмін виробничим досвідом а також надання наукової, консультативної та практичної допомоги виробництву на базі ФГ «БОГУН» керівником якого є відомий в Україні та за її межами Овчаренко Олексій Іванович.

ФГ ”БОГУН” є офіційним виробником посадкового матеріалу садових та ягідних культур. Дане господарство має цілий ряд патентів і сертифікатів, біля ста сортів яблунь. Більше тисячі плодових.

За період проведення науково-практичної допомоги господарству на тему: «Основні напрями та перспективи розвитку садівництва під впливом кліматичних змін в Україні» відбулося обговорення найбільш нагальних питань в умовах змін клімату і конкурентноспроможності галузі.

Результатом такого обміну досвідом стала перспектива подальшої співпраці і можливість укладання договору між ФГ «БОГУН» і кафедри садівництва і виноградарства ЗВО «ПДУ».

В підсумку було зазначено, що галузь садівництва має значні перспективи для розвитку, тому що попит внутрішнього продовольчого ринку власне виробництво не задовольняє. Також зростає попит на плоди та ягоди на світовому ринку, що робить садівництво одним із найбільш економічно експортно привабливих напрямів розвитку вітчизняного аграрного сектору.

Інформацію підготував заступник завідувача кафедри

з наукової роботи кандидат с. г. наук, асистент

Віталій СТЕПАНЧЕНКО