ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ КАФЕДРИ ЗЕМЛЕРОБСТВА, ГРУНТОЗНАВСТВА ТА ЗАХИСТУ РОСЛИН

11 травня 2023 року на кафедрі землеробства, ґрунтознавства та захисту рослин відбулася гостьова лекція для студентів 2 курсу факультету агротехнологій і природокористування. Для проведення лекцій були  запрошені фахівці з Управління фітосанітарної безпеки, Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Олійник Микола Олександрович, Корогода Марина Федорівна, Стрельбіцький Микола Володимирович. Тематика лекції була «Ентомологічна експертиза. Методи виявлення карантинних шкідників при обстеженні та нагляді.» та присвячена Міжнародному дню здоров’я рослин.

Розглядалися такі основні питання:

1. Інформація щодо виявлення карантинних організмів при визначенні фітосанітарного стану посівів.
  2. Методика проведення обстеження польових культур, та виявлення карантинних організмів .
  3. Способи та шляхи поширення карантинних об'єктів.
  4. Застосування пестицидів на посівах основних сільськогосподарських культурах проти карантинних шкідників.
  5. Введення в обіг насіння реєстрованих сортів.
  6. Законодавча нормативно-правова база охорони прав на сорти рослин.

Лекція супроводжувалася демонстрацією методів догляду підкарантинних матеріалів і їх експертизи, внутрішньодержавної організації виявлення, ідентифікації, спостереження за карантинними об’єктами в агроценозах, місцях зберігання та переробки рослинної продукції,  реєстрованих сортів озимої пшениці, ріпаку, соняшник. Студенти виявили зацікавленість та ставили питання про тривалість права селекціонера на сорт; хто має право виробляти насіннєвий матеріал для реалізації; які умови ввезення та вивезення за межі України насіння вітчизняних сортів; хто встановлює ціну на збут насіння; як вирішуються питання за порушення прав, тощо.

Такі лекції є чудовою нагодою розширити співпрацю із потенційними роботодавцями.

На завершення здобувачі і колектив кафедри землеробства, ґрунтознавства та захисту рослин подякували стейкхолдерам за лекцію і домовилися про майбутню співпрацю.

Інформацію підготував
Кандидат сільськогосподарських наук, асистент кафедри землеробства,
ґрунтознавства та захисту рослин
Валерій ТАРАСЮК