17 березня 2023р. на факультеті агротехнологій і природокористування у ЗВО «Подільський державний університет» відбулася Всеукраїнська студентська науково-практична інтернет-конференція "Актуальні питання землевпорядної та аграрної науки"

Відкрила конференцію Оксана БЯЛКОВСЬКА  – проректор з навчальної, науково-інноваційної та міжнародної діяльності, доктор економічних наук, професор, яка зазначила, що для участі в конференції зареєструвалося 103 учасника з різних закладів вищої освіти, а саме: Львова, Умані, Кіцманя, Бучача.

Продовжила конференцію Ірина ЯСІНЕЦЬКА, проректор з навчальної роботи, доктор економічних наук,  професор кафедри садово-паркового господарства, геодезії і землеустрою, академік Академії наук вищої освіти України, яка зазначила, що дуже приємно, що кафедра садово-паркового господарства, геодезії і землеустрою продовжує традицію проведення наукової конференції. Конференція присвячена обговоренню актуальних наукових проблем з землевпорядкування, екології, садово-паркового господарства, агрономії.  На сьогодні здобувачі вищої освіти - це талановита молодь, з глибокими науковими знаннями, практичними навичками, креативна, яка завжди в пошуку нових ідей. «Ви, сучасна молодь, – майбутнє України і саме ви покликані творити успішне завтра нашої держави» - зазначила Ірина Анатоліївна.

З вітальними словами до учасників конференції звернулися кандидат с.-г. наук, доцент в.о. декана факультету агротехнологій і природокористування Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» Віталій ЛАПЧИНСЬКИЙ, доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри садово-паркового господарства, геодезії і землеустрою Заклад вищої освіти «Подільський державний університет» Руслан М’ЯЛКОВСЬКИЙ,  які наголосили, що студентська наукова конференція є формою інтеграції наукового й освітнього процесів, підвищення рівня підготовки здобувачів, якісних змін в організації викладацької і студентської науково-пошукової та науково-пізнавальної діяльності.

Ректор університету Володимир ІВАНИШИН передав щирі вітання та побажав учасникам конференції плідної дискусії, цікавих досліджень та обміну досвідом.

З високою зацікавленістю учасники конференції прослухали доповіді пленарного засідання, на якому представили результати своїх наукових досліджень здобувачі вищої освіти із Закладу вищої освіти «Подільський державний університет», Львівського національного університету природокористування,  Кам’янець-Подільського фахового коледжу індустрії, бізнесу та інформаційних технологій, Відокремленого структурного підрозділу «Бучацький фаховий коледж» ЗВО «Подільський державний університет», Закладу вищої освіти «Уманський національний університет садівництва».

Приємно відзначити високий рівень наукових доповідей.

Неабиякий інтерес викликали доповіді Аліни ГОРІХОВСЬКОЇ, магістра Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» на тему «Земельний менеджмент в системі управління земельними ресурсами», Оксани ЛЕВЧУК, бакалавра Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» на тему  «Можливості розвитку садово-паркового господарства у сучасних умовах», Сергія МАНДЗЮКА, магістра Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» на тему «Перспективні види роду Hydrangea L. для озеленення в м. Чернівці», Людмили ПОБЕРЕЖНОЇ, аспірантки Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» на тему «Формування продуктивності нуту звичайного від застосування макро і бактеріальних добрив».

Конференція продовжила роботу у п’яти секціях:

1.Управління земельними ресурсами: науково-економічні та технічні складові. Сучасні проблеми землеустрою.

1. Сучасні технології в геодезії, картографії, фотограмметрії та дистанційному зондуванні землі.
  2. Екологічна безпека. Збалансоване природокористування.
  3. Сучасний стан і перспективи розвитку садово-паркового господарства.
  4. Інноваційні технології вирощування та переробки продукції рослинництва та овочівництва.

Щиро пишаємося нашими здобувачами вищої освіти та зичимо їм подальших успіхів в науковій царині!

Петро БЕЗВІКОННИЙ, Тетяна КУШНІРУК