Слова співчуття з приводу смерті Олени Володимирівни Кващук

Ректорат, профком університету з глибоким сумом сповіщають, що 27 березня 2020 року на 67-му році життя, після тривалої хвороби, відійшла у вічність колишній професор кафедри рослинництва і селекції, кандидат сільськогосподарських наук Кващук Олена Володимирівна.

Олена Володимирівна народилася 03 жовтня 1953 року в с. Говори Віньковецького району Хмельницької області в сім'ї селян. В 1973 році закінчила Кам'янець-Подільський радгосп-технікум за спеціальністю агрономія. Працювала на виробництві, а з травня 1974 року почала працювати лаборантом, згодом старшим лаборантом, в лабораторії з рекультивації земель на кафедрі загального землеробства тодішнього Кам'янець-Подільського сільськогосподарського інституту. Тут же, паралельно без відриву від виробництва, отримала вищу освіту і фах вченого агронома. Пізніше працювала молодшим, старшим науковим співробітником з госпдоговірної тематики в інституті. У 1984 році захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності «Загальне землеробство». Після захисту дисертації працювала асистентом, доцентом кафедри рослинництва і селекції. Певний час очолювала Науково-дослідний інститут круп'яних культур. За визначну науково-педагогічну діяльність їй присвоєно вчене звання професора кафедри рослинництва і кормовиробництва, на якій вона працювала до виходу на пенсію.

За всі роки освітньо-наукової діяльності Олена Володимирівна працювала активно, творчо, старанно і заслужила великий авторитет у колективі. Вона є автором і співавтором цілого ряду монографій, навчальних посібників і наукових статей, сортів гречки. Деякий час була секретарем вченої ради агрономічного факультету, обиралася членом профбюро факультету.

За значні заслуги в галузі освіти і науки Кващук Олену Володимирівну Указом Президента України нагороджено орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня.

Світла і добра пам'ять про професора Кващук Олену Володимирівну назавжди залишиться в колективі нашого університету.

Ректорат,