«Агрополітичні дебати 2021»

Ідея і мета:

Сприяти розширенню світогляду майбутніх фахівців аграрного сектору, а також навчити відстоювати свою точку зору щодо важливих для України аграрно-політичних питань, застосовуючи практичні навички проведення дебатів.

Організація:

Агрополітичні дебати 2021 організовує Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти (НМЦ) за підтримки проекту «Німецько-український агрополітічний діалог» (АПД). У дебатах беруть участь студенти аграрних ЗВО України.

Концепція дебатів:

Агрополітичні дебати – це формалізоване обговорення певних тем з області аграрної політики. Конкурс проводиться в два етапи:

I (відбірковий) етап проводять аграрні ЗВО (до 01.05.2021). В залежності від кількості учасників формуються команди по 3 учасники, які змагаються з командою суперників. При цьому одна команда підтримує тезу, а інша її заперечує (питання для дебатів формуються відповідним чином з протилежними тезами в них). ЗВО визначає команду-переможця, зі складу якої делегує одного учасника для участі у фіналі.

II етап (фінальний) проводиться в рамках «Зльоту студентських лідерів аграрної освіти» (в разі проведення в очному режимі), або в рамках окремого зібрання в Києві на базі Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти за запрошенням АПД. В фіналі конкурсу беруть участь переможці I етапу. Мова ведення дебатів українська / російська (для іноземних членів журі забезпечується синхронний переклад).

Учасники дебатів та склад журі:

У дебатах можуть брати участь студенти бакалаврату та магістратури, а також аспіранти усіх факультетів закладів вищої освіти України аграрного спрямування.

Склад журі I етапу конкурсу ЗВО формують на свій розсуд.

Для участі в складі журі фіналу конкурсу запрошуються українські та міжнародні експерти, представники органів управління, освіти та аграрного бізнесу України.

Формування команд для фінального етапу:

Три учасники-переможці І туру дебатів від окремих ЗВО, на основі особистої домовленості об'єднуються в команду.

Підготовка до проведення дебатів / терміни:

• березень - надання проекту концепції конкурсу в 2021 році для подальшого узгодження;
  • до 1 квітня – надання підтвердження з боку ЗВО участі в конкурсі;
  • 1 квітня - 1 травня - проведення 1-го (відбіркового) етапу дебатів у ЗВО;
  • до 1 травня - надання ЗВО інформації до НМЦ про їхнього делегата у фіналі (один учасник з команди-переможця 1-го етапу);
  • до 20 травня - самостійне формування команд по три людини з делегатів до фінального етапу від ЗВО (повідомлення НМЦ про склад команд для фіналу);
  • кінець травня - проведення фінального етапу дебатів (місце проведення буде уточнене).

Теми для проведення дебатів:

• Придбання землі у власність або оренда - виклики і перспективи для аграрних підприємств і власників земельних ділянок в контексті відкриття ринку землі;
  • Сільський розвиток: акцент на аграрному виробництві чи інших сферах економіки, наприклад туризму - про що майбутнє;
  • Державне управління в аграрному секторі - субсидування та інші форми підтримки або дерегуляція і фокус на моніторинг та дотримання стандартів;
  • Оптимальна структура аграрних підприємств в Україні - великі індустріальні аграрні підприємства або дрібні фермерські господарства;
  • Традиційне аграрне виробництво або органічне - виклики і можливості (зокрема в контексті «Зеленої угоди ЄС»;
  • Виробництво аграрної сировини або переробка - виклики і можливості (в контексті експорту та забезпечення внутрішнього споживання);

За більш детальною інформацією звертайтесь до Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти та АПД за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..