ЗВО «ПДУ» долучився до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності-2022

Нове життя нового прагне слова
Максим РИЛЬСЬКИЙ

Традиційно в День української писемності та мови, 9 листопада, у Закладі вищої освіти «Подільський державний університет» відбувся Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, до написання якого мали змогу долучитися всі охочі. У залі засідань університету зібралися здобувачі та викладацький склад навчального закладу аби перевірити свої знання з рідної мови. Варто зазначити, що бажаючих писати диктант єдності виявилось досить багато, а це є одним із показників сформованості національної свідомості українців.

Цьогоріч проводився вже двадцять другий диктант національної єдності, вперше ця ідея виникла у 2000 році, з метою об’єднати усіх небайдужих навколо українського слова. Адже саме мова – один із найпотужніших чинників, навколо якого  об’єднуються українці.

Цьогоріч авторкою тексту є українська письменниця й режисерка, членкиня Українського ПЕНу Ірина ЦІЛИК. Читала радіодиктант народна артистка, Герой України Ада РОГОВЦЕВА.

Із вітальним словом до присутніх звернулася директорка центру виховної роботи і соціально-культурного розвитку Ольга ПРОКОПОВА, передавши вітання від ректора, професора Володимира ІВАНИШИН.  У своїй промові Ольга Петрівна зазначила, що «саме мова – це серце народу й найкоштовніша спадщина наших предків. Спілкуючись українською, вивчаючи її правила, вдосконалюючи її щоденною практикою, кожен із нас уже сьогодні створює українське майбутнє для нащадків! Ми впевнені у тому, що наша армія і народ, об’єднавшись, переможуть у цій російсько-українській війні».

Враженнями від написання диктанту поділилися студентка 2 курсу навчально-наукового інституту бізнесу і фінансів Роксолана БІЛЯВСЬКА, а також студентка 2 курсу факультету агротехнологій і природокористування Вікторія ЛАСТАВЧУК.

«Збереження традиції щорічного написання радіодиктанту національної єдності є вкрай важливим, а особливо в умовах війни, адже це можливість продемонструвати єднання українців з усього світу, показати міць та потужність нашої нації. Кожен громадянин своєї країни повинен знати державну мову й написання диктанту 9 листопада – це чудова нагода перевірити знання з української мови. Мені дуже приємно, що Подільський державний університет підтримує такі заходи», - відзначила Роксолана БІЛЯВСЬКА.

«У День української писемності та мови ми маємо унікальну можливість показати престижність, красу, мелодійність, української мови. Особисто вирішила долучитися до диктанту національної єдності, бо саме зараз потрібно проявляти свою небайдужість і згуртованість, демонструвати свою силу та міць. Крім того, воювати на мовному фронті так само важливо, як на полі бою», - додала Вікторія ЛАСТАВЧУК.

Вивчаймо українську, навчаймося у мови любити Україну!