Вперше «Науковий пікнік у вишиванці» у ПДАТУ!

18 травня вся Україна відзначає День вишиванки, а 20 травня – День науки. Тому 18 травня у Подільському державному аграрно-технічному університеті відбувся захід, що поєднав дві дати й дістав назву «Науковий пікнік у вишиванках».

Урочисте дійство відбувалося просто неба, на затишних університетських алеях, й складалося із: виставки наукових досягнень університету та виробів народної творчості, демонстрації дослідів та експонатів, проведення майстер-класів, тренінгів, екскурсій, конкурсів, урочистого відзначення кращих науковців університету, фотосесії «Наука ПДАТУ у вишиванках» та святкового концерту.

Метою даного заходу – це демонстрація граничної доступності та унікальних можливостей інноваційних технологій, що відкриваються в повсякденному житті та на виробництві. На виставці представлені технічні рішення та сервіс для таких сфер як агроінженерія, зернові технології, насінництво і захист рослин, ветеринарна медицина й переробка продуктів тваринництва, економічна галузь.

У святковому вишиваному вбранні науковці ПДАТУ мали змогу продемонстрували цінні зразки розроблених інноваціи? та запропонували алгоритм і?х впровадження у відповідній галузі господарства. Можна було споглядати та почути надзвичайно багато цікавих ідей та задумів:  виставка інформаційних матеріалів зі здачі Кембриджських іспитів для отримання мовних сертифікатів (A1, A2, B1, B2) – Гуменюк І.І., виставка наукових досягнень університету – Циганюк О.М., виставка експонатів "Країна вишивана" – колектив Коледжу ПДАТУ,  заступник директора з виховної роботи.

До наукового пікніка долучилися й гості інших навчальних закладів, які мали бажання поділитися своїми здобутками й доробками. Зокрема учень Кам'янець-Подільського ліцею № 18 Корженівський О.А. продемонстрував штучно вирощений монокристал із кристало-гідрату сульфату міді з методичним супроводженням.

Цього ж дня Подільський державний аграрно-технічний університет зустрічав у себе багато гостей, охочих стати очевидцями сучасних пропозицій  та ідей, нових знань, оригінальних винаходів та концепцій, зокрема, учні 2-х та 5-х класів СЗШ №8, учні 7-х класів СЗШ №10 та студенти індустріального коледжу м. Кам'янець-Подільського. Так учні 11-х класів м. Хмільника (Вінницької області) відвідали музей університету (Боднар А.М.), ознайомилися з особливостями навчання у вищому навчальному закладі (Думанський О.В., Чорний І.О., Трач В.В., Трач І.В.) та побували на екскурсії у Старому місті (Нестеренко В.А.).

«Науковий пікнік у вишиванці» розпочав з вітальної промови ректор ПДАТУ - доктор економічних наук, професор, заслужений працівник сільського господарства Володимир Іванишин.

Усіх привітали зі святом і Почесні гості: секретар міської ради – Дмитро Васильянов, начальник відділу агропромислового розвитку Кам'янець-Подільської райдержадміністрації – Надія Сузанська.

Дякуємо завідувачу науково-дослідної частини, доценту Загнітко Л.А. – ініціатору проведення заходу у такому форматі та координатору дійства-Чорнобиль О.В. за надзвичайно цікаве, корисне свято, що дає можливість обміркувати, проаналізувати, розглянути й обговорити усю перспективність наукових задумів та можливість їх застосування й реалізації у навчальному процесі.

Підготувала:
доцент Ольга Прокопова

«Науковий пікнік у вишиванці» на інженерно-технічному факультеті

  • На інженерно-технічному факультеті, доценти  Дубік В.М., Козак О.В. кафедри енергетики та електротехнічних систем в АПК презентували майстер-класи: дослідження ультразвукового випромінювача на резонансну частоту; сучасні методи досліджень електронних систем на основі бази Proteus, авто трасування плат 3 Dмодель. Серед експонатів модель сонячної батареї з контролем та акумулюючим пристроєм. Відповідальні
  • Доценти кафедри ремонту машин та енергообладнання (Федірко П.П., Бончик В.С., Корчак М.М., Кроль В.О., Оленюк О.А., Підперигора А.В., Дудчак Т.В., Морозов В.В.) представили майстер-класи з художнього кування та виготовлення різьбових з'єднань, електрохімічне травлення з виготовленням сувенірного виробу,  демонстрацію мікроструктури металів (МИМ-7), виставку патентів на винаходи й навчальні посібники.
  • Доценти кафедра машиновикористання в АПК Ткач О.В.,  Підлісний В.В., Грушецький С.М.,  Борис М.М.,  Палилюлько М.І.,  Стрельчук О.Я., Змєєва І.М., Бондаренко О.В.   представили  напрацювання та досягнення кафедри: доїльну установку (макет діючий), хлібопічку (макет діючий), патенти та видані навчальні посібники.
  • Викладач  Книш О.В.  кафедри  професійної освіти  провела неформальний майстер-клас для студентів з написання наукової статті.

Підготувала:
доцент Ірина Семенишина

«Науковий пікнік у вишиванці» на факультеті агротехнологій і природокористування

Факультет агротехнологій і природокористування представив майстер-класи, тренінги, досліди та експонати, зокрема:

- Науково-дослідний інститут круп'яних культур ім. О. Алексеєвої ПДАТУ в особі директора інституту Бурдиги В.М. та наукових співробітників Коруняк О.П., Рарока А.В представили:

  • Презентацію сортів гречки селекції НДІКК: сноповий матеріал; насіннєвий матеріал; стенд з описом сортів;
  • презентацію колекції світового генофонду роду Fagopirum Mill: насіннєвий матеріал, що демонструє різноманітність гречки; стенд з фото колекційних зразків;
  • презентацію "Гречка і продукти її переробки";
  • презентацію патентів та навчальних посібників;
  • дегустацію гречаного чаю та гречаних млинців.

- Кафедра агрохімії, хімічних та та загальнобіологічних дисциплін в особі доцентів Ямборак Р.С., Коваль Т.В., кандидата с.-г. наук Овчарук О.В., асистентів Прохацької Г.І. Дудзяк Б.Р.

  • досліди: виявлення лактози в молоці; встановлення амінокислотного складу білків; якісні реакції на вітаміни; виконання якісних реакцій на мікроелементи;
  • майстер-класи: виявлення фальсифікацій меду; визначення загальної твердості води.

- Кафедра геодезії та землеустрою в особі асистента Додурича В.В.

  • виставку технічного забезпечення для підготовки фахівців – землевпорядників;
  • майстер-клас із тахеометричної зйомки.

- Кафедра екології та збалансованого природокористування в особі доцента Шелудченка Л.С.

  • виставку приладів, розроблених студентами в лабораторії екосистемних досліджень і підручників, виданих НПП;
  • тренінги з екології для школярів

- Кафедра агрохімії, хімічних та загальнобіологічних дисциплін в особі доцента Яворова В.М.

  • досліди: якісні реакції по визначенню діючих речовин в мінеральних добривах; встановлення норм добрив під сільськогосподарські культури за даними агрохімічного обстеження ґрунтів на заплановану урожайність; підбір культур і впровадження конвеєру сидеральних  культур для біологічного землеробства;
  • майстер-клас: ознайомлення з колекцією мінеральних добрив.

- Кафедра рослинництва, селекції і насінництва в особі доцента Пую В.Л.

  • досліди: фенологія і насіннєва продуктивність чорноголовника багатошлюбного.

- Аспірантка кафедри землеробства, ґрунтознавства і захисту рослин Дориба Т.В. представила виставку HandMade робіт.

Підготував:
доцент Петро Безвіконний

«Науковий пікнік у вишиванці» на факультеті ветеринарної медицини і технологій у тваринництві

  • Факультет ветеринарної медицини і технологій у тваринництві презентували:
  • майстер-клас з виробництва плавленого сиру та йогурту (проф. Приліпко Т.М., викл. Косташ В.Б.);
  • майстер-клас на тему: «Інкубація яєць сільськогосподарської птиці» (доцент Пустова Н.В.).
  • Викладачі: Супрович Т.М., Решетник А.О., Лайтер-Москалюк С.В., Михайловський Б.Т. продемонстрували тестування свиней на предмет стресостійкості за визначенням коефіцієнта емоційності методом відкритого поля; розробленого нового вітчизняного кислотно-мийно-дезинфікуючого засобу "ТДС", представили виставку патентів на винаходи, методичних рекомендацій із виробництва та навчальних посібників.
  • Доценти Мушинський А.Б., Памірський А.С., Просяний С.Б., Левицька В.А. провели досліди ветеринарно-санітарної експертизи на визначення фальсифікації молока й меду.

Підготував:
доцент Анатолій  Димчук

«Науковий пікнік у вишиванці» на економічному факультеті

  • Економічний факультет в особі аспіранта Олексійка В.С. представив виставку продукції компанії MetLife Україна та прочитав лекторій на тему "Недержавні пенсійні фонди – майбутнє пенсійного страхування".
  • Студенти Трач М.О., Пасека К.О. презентували матеріали з управління інноваційними проектами щодо розвитку органічного виробництва в аграрних підприємствах.
  • Лаборант Гринчук Л.В. презентувала виставку творчих робіт "Палітра настрою".

Підготував:
доцент Ірина Колосюк