Відбувся вебінар І.І. Огієнко (1882-1972), фундатор університетської освіти на Поділлі

19 лютого 2021 р. у Подільському державному аграрно-технічному університеті спільно з Центром Українських Канадських Студій Університету Манітоба у Вініпезі, Канада відбулась вебінар-лекція "І.І. Огієнко (1882-1972), фундатор університетської освіти на Поділлі", яку прочитав доктор історичних наук, професор кафедри теоретико-правових і соціально-гуманітарних дисциплін ПДАТУ Каденюк Олександр Степанович.

В обговоренні лекції прийняли участь представники української спільноти у Канаді діячі церкви, громадськості, професорсько-викладацький склад університету Манітоба, студенти. Вебінар був присвячений роковинам з дня народження Івана Івановича Огієнка.

І.І. Огієнко визначний учений-історик, поет, громадсько-політичний і церковний діяч, міністр народної освіти та ісповідань УНР, митрополит Української автокефальної церкви, входив до елітарного кола національної інтелігенції. Очолюваний ним Кам'янець-Подільський державний український університет (нині — КПНУ ім. І. Огієнка) яскраво зарекомендував себе як вогнище національної культури, важливий осередок освітньо-культурного життя краю і опора українського державотворення. Що дало підґрунтя розвитку вищої освіти у Кам'янець-Подільському за природничими, технічними та соціальними напрямами у двох університетах, ініціатором створення яких він був (Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та Подільського державного аграрно-технічного університету).

Директор Центру виховної роботи
і соціально-культурного розвитку