Успішне завершення програми «Акселератор соціального підприємництва територіальних громад»

Робота навчально-наукової програми «Акселератор соціального підприємництва в територіальних громадах» завершилась захистом сформованих проєктів, що відбувся 28 жовтня 2022 року на базі ЗВО «Подільський державний університет». Програма проходила в плідній співпраці університету з Українською соціальною академією за сприянням міжнародного фонду «Реновабіс» і включала навчальні модулі та конкурсний відбір розроблених учасниками соціальних проєктів на отримання мікрогрантів від 100 до 250 тис. грн.

У програмі взяли участь 61 учасник, серед яких представники функціонуючих підприємств, керівник бізнес-інкубатору «Лібор», науково-педагогічні працівники та здобувачі різних освітніх ступенів університету, представники Кам'янець-Подільського фахового коледжу ЗВО «ПДУ», внутрішньо переміщені особи, військовослужбовці, представники релокованого бізнесу та інші.

Протягом вступного модуля учасники презентували соціальні бізнес-проєкти, відбулась генерація ідей соціального підприємництва, було проведено майстер-класи щодо виготовлення декоративних виробів.

Лекторами навчальних модулів стали такі співробітники ЗВО «ПДУ» як доктор економічних наук, професор Катерина ВОЛОЩУК, доктор економічних наук, професор Оксана БЯЛКОВСЬКА, доктор економічних наук, доцент Юлія ВОЛОЩУК, кандидати економічних наук, доценти Андрій ЗЕЛЕНСЬКИЙ, Олег КУЧЕР, Олександр БУРЛАКОВ, які під час проведення занять та практичних тренінгів розкрили концептуальні засади і стратегічні аспекти розвитку соціального бізнесу та підприємництва, особливості маркетингу як системи створення соціальних продуктів, визначили інноваційні аспекти, фінансову інклюзію та безпеку як драйвери соціально-економічного розвитку, окреслили використання фандрейзингу і навчали учасників основам презентації проєкту інвесторам.

У результаті завершення програми журі фахових експертів у складі Крістіни ЛЕВИЦЬКОЇ – заступника директора департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради, Ірини ЯСІНЕЦЬКОЇ – доктора економічних наук, професора, проректора з навчальної роботи ЗВО «ПДУ», Катерини ВОЛОЩУК – доктора економічних наук, професора заслухали підготовлені учасниками презентації соціальних проєктів, серед яких було відібрано вісім для затвердження Українською соціальною академією. Згодом їх автори отримали від УСА запрошення на менторський супровід, що проходитиме протягом листопада 2022 р.

По кожному з 8-ми проєктів надалі буде сформована особиста програма зустрічей з менторами УСА, які допоможуть авторам вдосконалити їх ідеї, а саме: сформувати план діяльності, бажані показники, визначити цілі тощо. Пітчинг-презентація проєктів відбудеться на Всеукраїнському конкурсі в грудні 2022 р., де і буде визначено грантоотримувачів.

За ініціативу і допомогу в проведенні дякуємо ректору ЗВО «ПДУ», доктору економічних наук, професору, член-кореспонденту НААН, заслуженому працівнику сільського господарства України Володимиру ІВАНИШИНУ, співзасновнику Української соціальної академії Михайлу МЕЛЬНИКУ, менеджеру Галині ЛЕТНЯНКА і фахівцям УСА, голові Кам’янець-Подільської районної ради Михайлу СІМАШКЕВИЧУ, керівникам Кам'янець-Подільської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості та міського центру зайнятості, головам територіальних громад, керівникам і працівникам структурних підрозділів задіяних у реалізації програми «Акселератор соціального підприємництва в територіальних громадах», лекторам і фаховим експертам за проведену роботу.

Ми впевнені, що підтримка бізнес-ініціатив сприятиме ефективному вирішенню соціальних проблем у громадах, дозволить допомогти розвитку сфери соціального підприємництва в регіоні та країні. Бажаємо нашим учасникам здійснення мрій, перемоги, подальшого розвитку, отримання грантів і «Вау-ефекту» від пітчингу.

Координатор проекту Катерина ВОЛОЩУК