Участь в черговому засіданні Робочої групи з розвитку кінологічних підрозділів силових державних структур

09 липня 2020 року в м. Київ, відбулося чергове засідання Робочої групи з розвитку кінологічної служби керівників кінологічних підрозділів та служб органів державної влади сектору безпеки та оборони України.

На заході були присутні:

• Олексій Руденко, заступник Голови Національної поліції України, генерал поліції третього рангу;
  • Сергій Житняк, заступник директора - начальник Головного управління моніторингу та планування Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції МВС України;
  • Володимир Іванишин, ректор Подільського державного аграрно-технічного університету, доктор економічних наук, професор;
  • Оксана Сліпченко, помічник президента Всеукраїнської громадської організації «Кінологічної спілки України»;
  • Вадим Платоненко, голова «Асоціації військових кінологів України», керівник Кінологічного центру «Ягуар»;
  • керівники кінологічних підрозділів та служб центральних органів виконавчої влади, діяльність яких координується та спрямовується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ, Національної гвардії України, інших органів державної влади сектору безпеки та оборони України;

З вітального слова засідання розпочав генерал поліції третього рангу Олексій Руденко. Під зустрічі було обговорено питання, що стосуються розвитку й функціонування кінологічних підрозділів силових державних структур, зокрема: створення Координаційно-методичної ради кінологічної служби, погодження її персонального складу; особливості підготовки кінологів та ветеринарів для кінологічних підрозділів правоохоронних органів та силових структур Україні на базі Подільського державного аграрно-технічного університету; підготовки проекту Указу Президента України «Про День кінолога» для запровадження на державному рівні відзначення професійного свята фахівців-кінологів; проведення, з урахуванням карантинних обмежень в Україні, Першого міжвідомчого чемпіонату з багатоборства кінологів, місцем проведення якого запропоновано міста Житомир або Кам'янець-Подільський, та інше.

Володимир Васильович озвучив ряд особливостей підготовки фахівців служб органів державної влади сектору безпеки та оборони України на базі нашого університету, а також ознайомив присутніх на засіданні з ідеями щодо покращення програми підготовки.

Ректор зазначив, що Подільський державний аграрно-технічний університет створює унікальні можливості для отримання базових знань та дослідницьких навичок, багатогранний розвиток наукової активності, програми академічних обмінів та мобільності для усіх охочих. Крім цього, для кращої підготовки фахівців-кінологів обладнано спеціалізовану навчальну лабораторію «Кінологія». А для практичної підготовки здобувачів вищої освіти створено філію кафедри гігієни тварин та ветеринарного забезпечення кінологічної служби Національної поліції України на базі Хмельницької районної державної лікарні ветеринарної медицини, яку очолює заслужений лікар ветеринарної медицини України, почесний професор Подільського державного аграрно-технічного університету Кирило Чумаков.

Також Володимир Васильович доповів про результати міжвідомчих навчально-методичних зборів спеціалістів ветеринарної медицини кінологічних підрозділів органів державної влади сектору безпеки та оборони України, проведених на базі ПДАТУ в січні 2020 року. Враховуючи позитивні відгуки про проведенні навчально-методичні збори, було запропоновано зробити такі збори регулярними з періодичністю раз на два роки.

Крім цього, професором Іванишин В.В. ініційовано звернення до керівництва Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства оборони України з пропозицією порушити клопотання перед Кабінетом Міністрів України щодо передбачення коштів Подільському державному аграрно-технічному університету на створення і підтримку «Науково-дослідної лабораторії репродуктивних технологій службових собак», відповідно до Концепції розвитку кінологічних служб центральних органів виконавчої влади, а також щодо надання державного замовлення для підготовки фахівців-кінологів.

Створення даної лабораторії покращить підготовку фахівців кінологічних служб силових структур нашої країни, забезпечить створення першого в Україні банку сперми чистопородних службових собак, а також сприятиме проведенню наукових досліджень захворювань собак з метою їх профілактики і лікування.

Центр виховної роботи
і соціально-культурного розвитку ПДАТУ