Сільське господарство: історія та сьогодення

З давніх-давен Україна славилася добрими, талановитими та працьовитими людьми. Наша держава була і залишається осередком міцних сільськогосподарських традицій. Упродовж тривалої історії українці не мали вірнішого союзника, захисника та друга, ніж наша земля. Завдяки «золотим рукам», мудрості, досвідченості аграріїв живе наша українська нива.

Щоб зазначити важливість професії агронома викладачами кафедри математики, інформатики та академічного письма було проведено 23 листопада 2022 року  пізнавально-виховний захід до Дня працівників сільського господарства «Сільське господарство: історія та сьогодення».

З вітальним словом до присутніх звернулася директорка центру виховної роботи і соціально-культурного розвитку Прокопова Ольга Петрівна, яка привітала усіх учасників з професійним святом – Днем працівників сільського господарства. Ольга ПРОКОПОВА наголосила, що Україна, як ніколи, потребує енергії росту. У всіх сферах й особливо в ключовій для нашої економіки галузі — сільському господарстві. Але робота фермера нині особливо небезпечна та складна й несе величезну кількість ризиків. Щодня українські аграрії працюють у полях заради продовольчої безпеки світу.

Науково-педагогічні працівники кафедри поздоровили усіх присутніх з професійним святом. Доцент кафедри Наталія МАРЧУК зауважила, що сучасне сільське господарство неможливе без сучасних та ефективних засобів механізації. Україна завжди була одним з визнаних лідерів у галузі сільськогосподарського машинобудування. Однак зараз спостерігається занепад цієї перспективної галузі і в наш час вітчизняний аграрій усе більше користується імпортною технікою – як новою так і вживаною. Сільськогосподарське машинобудування є високоінтегрованою галуззю та характеризується глобалізацією, яка постійно наростає.

Доцент кафедри Мушеник І.М. зазначала, що сільське господарство є одним із основних секторів української економіки та має надзвичайно важливе значення для процвітання та добробуту  людей а також для забезпечення робочими місцями мільйонів осіб. Ірина МУШЕНИК наголосила, що Заклад вищої освіти «Подільський державний університет» робить вагомий внесок у ефективний розвиток сільського господарства, адже готує фахівців, орієнтованих на потреби агропромислового комплексу, націлених на постійний професійний розвиток і здатних ефективно застосовувати отримані знання на практиці.

Здобувачі вищої освіти 1 СТН курсу спеціальності «Агрономія» Андрій  Шевчук та 1 курсу спеціальності «Екологія» Олександр БУЧКОВСЬКИЙ підготували та продемонстрували презентаційні матеріали по зазначеній тематиці, де висвітлили своє бачення з цього приводу та підкреслили, що  Україна вважається аграрною державою. Весь світ знає, що в Україні найродючіші землі, а клімат дуже сприятливий для розвитку сільського господарства. Незважаючи на нестабільну економічну й політичну ситуацію в країні, сільське господарство продовжує нарощувати свій потенціал на світовому аграрному ринку. І в цій, як і будь-якій іншій, галузі потрібні гарні фахівці.

Тож щиро вітаємо людей цієї професії – хліборобів, виноградарів, овочівників, тваринників, механізаторів, переробників сільгосппродукції, управлінців галузі зі святом. Бажаємо усім успіхів у праці, енергії, здоров’я міцного, нехай кожному з вас щедро віддячує професійна нива.

 

Доцент кафедри математики, інформатики

та академічного письма, к.е.н., доцент  Ірина МУШЕНИК