Популяризація духовної спадщини М. Леонтовича

Подільський держаний аграрно-технічний університет має багато пам'ятних сторінок у своїй історії та цілу плеяду відомих людей, діяльність яких з ним пов'язана.

1892 р. Микола Дмитрович вступив до Подільської духовної семінарії в Кам'янці-Подільському, де вивчав теорію музики та хоровий спів, опанував скрипку, фортепіано, деякі духові інструменти, почав обробляти народні мелодії, беручи за взірець обробки Миколи Лисенка. Приміщення семінарії знаходилося на Новому плані (сьогодні - один із навчальних корпусів нашого ПДАТУ).

18 лютого 2021 року у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся науково-методичний вебінар "Принцип людиномірності в оригінальних і духовних творах М. Леонтовича" (дистанційно). На цьому заході Подільський державний університет представляв доктор філософських наук, професор кафедри теоретико-правових та соціально-гуманітарних дисциплін Попович Микола Дмитрович, який виступив із доповіддю "Концепт людиновимірності як парадигма дослідження феномена культури". Усі учасники вебінару у процесі роботи обмінювались думками щодо хорових творів композитора, на яких відшліфовується професійна майстерність майбутніх педагогів, які вже стали хрестоматійними для студентів закладів вищої освіти.

Центр виховної роботи
і соціально-культурного розвитку